Nezabíjejte ty ptáky pečivem!

Ještě jeden obraz mi utkvěl z včerejšího rána v mysli, děti s rodiči u Labe krmící ptáky houskama:-(Myslela jsem si, že už to vědí prostě všichni dospělí, myslela jsem si to proto, že se o tom neusrtále všude mluví a píše “PTÁKY NEKRMIT PEČIVEM”, myslela jsem si, že už to snad dělají jen samy děti, když nevědí, ale NE:-(
A tak prosím, pokud někoho uvidíte, jak cpe labutím, rackům, kachnám, nebo jakýmkoliv ptákům chleba nebou housky, řekněte jim, že houska do ptačího žaludku je něco podobného jako vata do žaludku anorektičky.
Pták se zasytí a žádnou další potravu nepřijímá, žaludek se vyplní hmotou, která neposkytuje absolutně žádnou živinu, a tak ptáci, sytí, už žádnou další potravu nekonzumují. A co je dál? Hubnou, vypadává jim peří a nakonec umírají vyčerpáním a podvýživou s plnými žaludky nových a nových přídělů pečiva.
A pokud mi to nevěříte, najděte si to kdekoliv na netu!

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 komentářů u „Nezabíjejte ty ptáky pečivem!

  1. Já nevím, přijde mi přehnaný psát, že se o tom všude mluví, protože já o tom ještě neslyšla. A když jsem teda na Tvůj popud začala pátrat, objevila jsem pouze info, že se labutě nemají krmit, páč jsou pak těžký jak krávy, nemůžou lítat a zamrzaj…odkaz zde:http://www.ekolist.cz…l?x=1264804Prosila bych nějakej odkaz na ty anorektický labutě, protože v každém článku, na který jsem narazila na netu se píše to samý- nekrmte, jsou vyžraný až hamba….

  2. Možná to bude tím, že televize nepatří mezi mé oblíbené sdělovací prostředky :o) V rádiu o tom nemluvili ani jednou a v novinách jsem to taky nepostřehnul :o)))

  3. cat aha, takže ještě hůže, já myslela, že myslíme ten konec.-)) Dobrá, tak jen v letošní zimě jsem o tom slyšela v TV hovořit nejméně,ne, nejméně 20x, prostě FURT o tom mluvili:-))

  4. Mo.cituji: “že se o tom neusrtále všude mluví a píše” Protože jsem o tom ještě neslyšel, tak mám pocit, že námitka byla oprávněná :o) Jinak když vím co mám hledat, najdu to opravdu kdekoliv. Ale základ je vědět, že to vůbec mám hledat :o)

  5. Mno, abych byl upřímný, to jsem dosud neslyšel. Ne, že bych tedy ptactvo tímto krmil, nicméně to určitě nepíšou “všude” :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *