Jak sestavit vládu?

No, to bude asi takový “překladatelský oříšek”:-))Chlap Paroubek se chystá s celou svou partičkou do opozice a komunisty jako obvykle nikdo nechce, ovšem tahle dvě smutná seskupení mají dohromady 100.
Co byste dělali, kdyby Vás prezident pověřil sestavením vlády za takového stavu a Vy jste ještě navíc potřebovali, aby Vám tuhle vládu nejen jmenoval, ale aby jí to smutné seskupení aspoň zčásti dalo důvěru?
Tak kdybych tu Vládu sestavovala já, určitě by nebyl na funkci ministra zdravotnictví jmenován senátor Julínek, na post ministra vnitra Ivan Langr, na Zamini Cyril Svoboda atakdále atakdále.
Kdybych tu Vládu sestavovala já, vzala bych si k ruce Bursíka a Kalouska a možná ještě od každého jednoho dva pobočníky a ke každému ? ministerstva bych jim uložila sehnat údaje o nejlepších odbornících země u toho kterého oboru.
Až by takové seznamy existovaly, provedla by se po vzájemné shodě selekce a pak selekce další a další, tak dlouho, až by zbylo na každém seznamu třeba 5 jmen, nebo 4, protože je třeba počítat i s tím, že všichni nejsou blázny,kteří chtějí být ministry:-).
Vláda odborníků, proti které by těžko mohl někdo něco namítat, aby to nevypadalo záškodnicky.
Já vím, zeptáte se mě stejně jako se mě zeptal Honza
” Myslíš, že Paroubek je schopen se chovat státotvorně?”
A já Vám odpovím ” No, co by se dalo namítat, kdyby byl ministrem kultury třeba Hurvínek?”

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

12 komentářů u „Jak sestavit vládu?

  1. Mám 4! Na spravedlnost Sokola nebo Lžičaře, jejich minulost je stejně ošajstlich jako minulust většiny politků z celého politického spektra:-)) a jdu spát a přemýšlet nad Vnitrem:-)

  2. Hele Nenapadne, nedělej mi v tom chaos!! Já mám 3 ministry a ty máš dva divný a z toho je jeden ještě v kriminále a ani jeden není průchozí, průchodný, neprošel!

  3. A jsme doma! Protekce! Na Skolstvi zas bude nejaka MANICKA a deti budou moct delat prijimacky jen obrok! Anarchie!

  4. Nene Hurvínek bude ministr kultury a nebude chudák a nevo se najde třeba i pro Spejbla a Mánička by mohla na Školství, je taková sečtělá!! A nakonec, jejich maminka H.Štáchová byla přítelkyni zesnulého ministra Dostála, to by prošlo!!!:-)

  5. Vsak oba jsou odbornici! Kozeny to s financema umel a Zeman je dodnes chapan jako charismaticky intelektual! 🙂

  6. Povídám odborníků, ne šibalů:-)Jak můžeš, nenapadne, přirovnávat Hurvínka k Zemanovi, to se prosím ohražuju!!:-)))btw, co TADY udělal Kožený tak špatného? že využil lidské nenažranosti?

  7. ..a Zeman ministrem zahranicnich vztahu, Kozeny ministrem financni… Zkratka svetlym zitrkum trikrat no nazdar.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *