O PATu údajně rozhodlo 300 voličských hlasů

Nevím jestli víte, jak se přepočítávají hlasy na mandáty, já to vím, ale nechápu:-)Prostě se to všechno nějak sečte, vydělí, vynásobí a odečte:-), přičemž největší váhu mají místa s největším počtem voličů.
Ještě v 10 večer to vypadalo, že 101 mandátů bude ve prospěch levice, o hodinu a půl později, po celkovém přepočtení se srovnalo na 100:100 a teď se podržte, o přerozdělení tohoto 1 mandátů na pravou stranu ROZHODLO 300 HLASŮ!. Takže je klidně možné, že kdyby k volbám přišlo volit pravici ještě třeba o 500 lidí víc, měla by pravá koalice třeba 102.
Takže “děkujeme” všem, kdo šli zaručeně volit, ale ve finále se na to pod nějakou banální výmluvou vykašlali myslíce si ” No co, ten jeden můj hlas nemůže stejně nic změnit…”
Jak vidíte, může, mohl.
—————————–
Politolog Lebeda:
“To, že každý hlas rozhoduje, potvrzuje ještě jeden fakt. Kdyby ČSSD získala v Jihočeském kraji ke svým 102 833 hlasům ještě o 338 hlasů více, připravila by o mandát ODS a celkový poměr sil ve sněmovně by se vychýlil na 101 ku 99 ve prospěch levice. ČSSD by pak mohla sestavit menšinovou vládu s podporou komunistů.”
a nebo

http://lidovky.zpravy.cz/volebni-zakon-pomohl-levici-dph-/ln_noviny.asp?c=A060605_000056_ln_noviny_sko&klic=213544&mes=060605_0

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u „O PATu údajně rozhodlo 300 voličských hlasů

  1. A ještě bych dodala, že já nemám ráda takové ty věci, co jsou jenom jako, teda,jakože se nespolupracuje, ale jenom veřejně ne, skrytě jo,když se to hodí, třeba když je třeba zvolit prezidenta, že!

  2. Takk Ti řeknu Pavle, že přesně to samé napadlo i mě a říkala jsem si, že je docela škoda, že všichni pořád říkají, že s komunisty NE. Já bych mu vytřela zrak přesně tímhle způsobem a to by teda čuměl!

  3. Kdyz jsem si dneska precetl oznameni Pablba, ze bude podporovat “Vladu odborniku” ….. atd., a pri tom je na te fotce videt ten jeho ulisny uskleb, tak mne napadlo, ze by asi bylo nejlepsi, vytvorit koalici i s komunisty a tim totalne odstavit CSSD, komunisti by byli v takovem soku, ze by zvedali ruce pro vsechno a Pablb by vzteky pukl a byl by od neho klid :-)))

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *