“Neřiďte se příbalovými letáky, ani radami lékárníka nebo lékaře!”

“Oddělejte si to dítě sami…….”Jak už jsem říkala, Adéla dostala pásový opar a na Roudnické pohotovosti jí zakázal lékař kojit a nejméně 14 dní sahat na děti, předepsal antivirotika a protože v tom evidentně nechtěl být sám,konzultoval “případ” telefonicky s nějakou lékařkou z Bulovky, ono přece jen kojící matka měsíčního miminka, to je takový překladatelský oříšek.
Na příbalovém letáku k těm práškům je uvedena jako kontraindikace kojení, nicméně v dalším odstavci se praví, že léky smí dostávat děti od 0-3 let v nějaké dávce, od 3-6 v dávce větší, atakdále až po seniory.
Taky nikdo neví, zda mateřským mlékem Adéla dítě spíš nakazí, nebo mu spíš dodává obranné látky. Nicméně lékař moudře poznamenal, že “výdejem mateřského mléka” ze sebe zbytečně dostává ven ty léky, tekže nemá kojit, ale odsávat. Adéla byla tím sdělením zmatena, ale já taky:-)).
Ačkoliv na děti celý víkend nesahala, už v neděli se osypal malý Adam, nikoliv oparem, ale jeho první formou-neštovicemi a tak povídám Adéle ” Ráno rozhodně zavolej své doktorce a taky dětskému doktorovi, nikam s nikým nechoď, chodit ven s pásovým oparem a 3ma skvrnitýma dětma, je nesmysl!”.
Dětský lékař pravil, že nekojit je nesmysl a volal na Bulovku, aby si to na novorozenckém potvrdil. Tam řekli, že by neměla kojit, ale může.
Dospělá lékařka řekla, že kojit je nesmysl a volala na Bulovku, pro změnu na infekční, aby jí to potvrdili. Tam řekli, že kojit asi může, protože odstříkané mléko žen s pásovým oparem umístěných na infekčním, se sbírá s mlékem jiným a dodává se porodnicím jako náhradní zdroj potravy.
Tak teď nevím, zavolat Rathovi?:-)))

Příspěvek byl publikován v rubrice Tož su magor nebo nesu? a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 komentářů u „“Neřiďte se příbalovými letáky, ani radami lékárníka nebo lékaře!”

  1. :-))))))))))))))))))))))ono už je to všechno nějak jedno, ten pásák už má i syn, takže na ty děti stejně nemá kdo sahat a asi je jedno jestli dostanou mlíko, které prošlo nakaženou maminkou a nebo mlíko na které sahal nakažený tatínek:-)))))

  2. Nevím v čem je problémz vyjádření zúčastněných odborníků je zcela jasně patrné, že- kojit se nesmí, ale kojit se musí, proto najměte kojnou; pozor, nesmí to být vojákyně z povolání, neboť vojna není kojná- vylučovat se nesmí, takže je nutné požádat nejbližší stanici vodovodů a kanalizací o zřízení bočního vývodu- doporučuje se odstřikování, takže zakupte dětské pistolky pro všechny členy rodiny- všichni členové rodiny jsou nebo budou skvrnití, což je škoda nevyužít jako pouťovou atrakci- bylo by dobré se zmazat, ten kdo je pod věkovou hranicí, musí k tomu použít tekutý pudr.

  3. Heleno,nejen ona nesmí vyměšovat,prostě nikdo nesmí:-))))eS s tím Paralenem nejsi daleko od pravdy:-) teď jsem volala své velmi praktické lékařce a ta řekla, že je to celé kravina včetně těch anticosi a že si to má Adéla mazat tekutým pudrem a brát 4 x denně půl Paralenu, protože tu kyselost prý neštovice nerady:-)

  4. tož já su asi taky debil :)) ale Rath by ti řekl, že standardní léky nejsou a tudíž si musíš koupit nedoporučené (rozuměj nadstandardní) a tedy si je uhradit dle nové skvostné úhradové vyhlášky 🙂 Anebo si skoč do Smíšenky pro Paralen :)))

  5. Helenono, ta věta nás taky zaujala:-)))) protože samozřejmě musí odsávat, aby nedostala mastektomii, takže se s tím nic prostě dělat nedá, alelékař tím asi chtěl říct, že po dobu užívání antivirotik, či antibiotik, by člověk neměl cokoliv vyměšovat:-)))))))))))

  6. Rathovi nevolej, poradí jí, ať si pořídí nové dítě, že to zdravotnictví vyjde nejlevněji.Zaujala mě zejména tato věta: “výdejem mateřského mléka” ze sebe zbytečně dostává ven ty léky, tekže nemá kojit, ale odsávat”. Cože??

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *