Tak a už za 10 dní ho tu máme!

Ano, myslím BODOVÝ SYSTÉM není to ono známé “co vidím, to zbodnu”:-)No, chystám se na něj.-) a každý den při každé jízdě si strhávám body. Nekteré dny jsem pak už navečer úplně bez a asi bude levnější najmout si profesionálního řidiče.
Taky jsem začala kontrolovat Policii ČR jak se připravuje a nemyslím, jak se připravuje profesionálně, aby nám to natřela, myslím, jak se připravuje za řidiče a posádky vozidel.
Sleduju je bedlivě už nejméně 10, možná 14 dní.
S rozsvícenými světly zatím nejezdí, ačkoliv většina běžných řidičů to už dělá. Za jízdy z mobilních telefonů telefonují fakt jen zřídka, viděla jsem jen jednoho.
Jak jsou na to s alkoholem netuším, zato pokud jde o parkování, dělají dál běžně všechno, za co nám ostatním smrtelníkům zasunují za stěrače lístky.
Nejhůře jsou na tom s bezpečnostními pásy! Za těch několik dní jsem bedlivým zrakem projela zhruba 40-50 policejních aut a neviděla jsem v nich ani jednoho jediného připásaného řidiče ani spolujezdce a to prosím nehovořím o zaparkovaných policejních autech, hovořím o těch jedoucích po Praze, případně po D1 či D8.
Tak nevím teda, v silníčním zákoně žádná výjimka pro policejní vozidla není, možná takovou výjimku obsahuje zákon o policii ČR, nebo nějaký zvláštní interní předpis, nebo tajné nařízení vlády. Pokud ne, bude to pro nás řidiče snazší, protože ten nový silniční zákon budeme muset dodržovat jen v takové vzdálenosti od policejních služeben, kterou budou schopni absolvovat pěšky, všichni totiž o své body příjdou během pár dní:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

19 komentářů u „Tak a už za 10 dní ho tu máme!

 1. catanano právě – plně souhlasím s tím, že by to mělo být všude v Evropě stejné, ale normou by mělo být to, co platí zpravidla, pokud není důvod k výjimce. Tj. norma by měla právě kvůli možnému ucpání dávat přednost vozidlům na kruháku.

 2. Rowdy: norma to stupidní není z pohledu sjednocené Evropy. Přeci jenom všichni spoléháme na to, že jsou ty pravidla všude podobný. A zrovna ten kruhák je zásadní odlišení. Teoreticky když pojedu za hranice, tak už budu automaticky počítat s tím, že tu přednost nemám.A to přeražení značkou je docela důležité. Dokážu si představit, že by se díky přednosti přijíždějících ten kruhák “ucpal” :o))

 3. doporučuju přečíst http://www.novapravidla.cz tam je to popsaný celkem srozumitelně. Další důležitou novinkou je to, že když stojíš na dálnici, musíš vyrobit volný pruh pro záchranářská vozidla… i když by široko daleko žádné nebylo.

 4. catanapodle norem EU – ano, problém je v tom, že je to změna proti dosavadní praxi u nás a nikdo to veřejnosti neavizoval (mimochodem, je to norma dost stupidní, jestliže je v 99% případů “přeražena” značkou)

 5. No tak se nic nedeje, ne? To zustava vice mene pri starem… za svou ridicskou.. no spise spolujezdeckou karieru jsem videla jen jeden kruhak, kde nebyla znacka dej prednost… a tam platilo pravidlo prave ruky, samozrejme… prosim nedesit.. :o)

 6. Je to podle norem EU. Všude v EU platí, že auta co jedou na kruháku nemají přednost, pokud to neupravují značky. Nicméně 99% našich kruháků doplňující značky má. Novinkou je to, že konečně je dodefinováno, jak se má blikat. Tudíž jediné správné je to, že při vjezdu na kruhák neblikáš a blikáš pouze při výjezdu. Tudíž zhovadilosti typu blikání vlevo, blikání při nájezdu, apod. bude pokutováno…

 7. Cožpak parkováníale alarmující je, že dochází ke změně přednosti na kruháku, což zřejmě ještě nikdo neví – naštěstí snad bude do 1.7. většina kruháků doplněna značkou Dej přednost, takže budou fungovat postaru. Ale stejně to bude masakr, už se těším.

 8. To nepoutání se celkem nechápu a po jedné zkušenosti bych v životě nedovolil spolujezdci, aby se v autě odpoutal… je opravdu moc fajn, když jednou rukou se snažíš auto vyvést ze smyku a druhou chytáš nepřipoutaného spolujezdce, který vlaje prostorem, až ti víceméně stejně skončí na volantu a hlavou rozbije výstup ventilace… Za parkování body nenaskakují.

 9. catTelefonování mě netrápí, já mám problém s pásama, i když si těžko dovedu představit, jak mě někdo bude pokutovat za něco, co se v dané chvíli nedá zjistit, protože když zastavím, už ten pás mít nemusím, že:-)), ale jako vůbec nejtragičtější vidím parkování. Nedávno jsem měla za stěračem lístek, že špatně parkuju, nepřišla jsem na to, čím to bylo špatně a na tom lístku mám vyjmenováno asi 15§§, které jsem porušila:-)))

 10. Mno, už začínám uvažovat o koupi hands-free :o))) Sice jsem “bondovky” nikdy neuznával, ale přeci jenom je to po alkoholismu druhý největší přestupek :o)

 11. A kolik bodiku strhnout za prilis pomalou jizdu? :o) No, jsem na to zvedava… Jarous prekracuje rychlost stale, z mobilu telefonuje, rad jezdi do jednosmerek… uvidime, uvidime… s tim svicenim mu radsi pripomenu :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *