Mít názor

My lidé prostě míváme názory na různé věci a situace, vlastně, možná se ani nedá říct, že nás lidi perfektní, vzpřímené, to odlišuje od zvířat.Některá zvířata mají také názor, třeba Gerinka, vlastně i kočk, i Zlato:-).
Mít na něco názor, je myslím dobré a rozhodně nemusí konkrétní názor totožný s názorem, který mám já. Názor takový nebo makový nedělá sám o sobě z lidí bytosti špatné a bytosti dobré, třeba už jen proto, že názor jedince je záležitost subjektivní a nikoliv objektivní.
Rozhodně se nedá říct, že lidé, kteří mají názor, že někdo dostal facku oprávněně, jsou zlí a perou se, nebo, že názor, že za špinavosti se facka dostávat nemá, vyznávají stejní špinavci. Člověk propagující názorově trest smrti není sám tak trochu vrah a toho, kdo odmítá euthanazii, nelze bez dalšího označit za bytost bezcitnou.
Naše názory vznikají vlastními prožitými zlušenostmi, nebo zkušenostmi našich blízkých, ale ne zkušenostmi kohokoliv na tomto světě a také se mohou přijímáním nových zkušeností a poznatků vyvíjet. Ne, měly by se vyvíjet, protože zabetonovávat se ve svých názorech je nesmysl.
Názory “lepší” či “horší” než jsou ty moje/tvoje, nedělají z lidí bytosti lepší nebo horší než jsem já/ty.
Lepší, či horší nás dělají naše činy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Mít názor

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *