Vrchní soud zamítl žádost Kajínka na obnovu procesu

a pořád je mi to stejně divné:-(Vrchní soud v Praze dnes pravomocně rozhodl o tom, že se dvojnásobný vrah Jiří Kajínek nedočká obnovy procesu. Zamítl stížnost, kterou muž odsouzený na doživotí podal proti rozhodnutí plzeňského soudu, jenž nevyhověl jeho žádosti o obnovení řízení.
Řekla to Kajínkova obhájkyně Klára Slámová. Dodala, že zatím nezná důvod zamítnutí. Mluvčí vrchního soudu Jan Fořt pouze potvrdil, že senát v neveřejném jednání o stížnosti rozhodl. Výsledek zatím nemůže zveřejnit, dokud se ho nedovědí všechny zúčastněné strany.
Obhájkyně nyní počká, až dostane od vrchního soudu písemné vyhotovení usnesení, poté podle svých slov podá ústavní stížnost a také podnět ministrovi spravedlnosti k podání stížnosti pro porušení zákona.
“Je to hrozné, co na to říct, jsme zdrceni. Podle našeho názoru jsme dodali dostatek důkazů na to, aby byl proces obnoven. Více se k věci vyjadřovat nebudeme, ještě jsme neobdrželi rozhodnutí, a neznáme tedy důvody zamítnutí,” uvedla Slámová. (novinky.cz)
Moc to nechápu, je mi jen jasné, že zřejmě policie, státní zastupitelství i soudy se všemi možnými prostředky snaží zabránit tomu, aby se nové důkazy, které Kájínek soudu předkládá, nedostaly na veřejnost a po poslední evidentní manipulaci Plzeňského soudce se soudci přísedícími, jsem předpokládala, že Vrchni soud, alespoň pro formu, obnovu řízení v kauze Kájínek připustí, vždyť co by bylo snazší, než povolit nový proces a Kájínkův doživotní trest potvrdit, pokud by se mu nepodařilo svou nevinu prokázat?
Rozhodně se mi zdá mnohem transparentnější z každého pohledu a taky logičtější, chtít vidět to, co může obviněný-odsouzený ukázat. Raději to nechtít vidět, se mi zdá dost podezřelé.
Kromě toho, uvědomme si všichni, že Jiřího Kájínka zastupuje v téhle věci velmi renomovaná advokátní kancelář a to už několik let. Úkon v trestní věci v případě doživotního trestu může stát v takové kanceláři cca 5.000,- Kč na hodinu i víc, což může představovat několik desítek tisíc měsíčně, ve dni, kdy soud v Plzni trvá celý den to může být několik desítek tisíc i za den a tohle všechno určitě neplatí Kájínek, kde by na to vzal? takže existují nějací mecenáši, kteří jsou přesvědčeni o jeho nevině a toto všechno sponzorují třeba proto, aby byl odsouzen skutečný viník.
Celé je to divné:-(

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

4 komentáře u „Vrchní soud zamítl žádost Kajínka na obnovu procesu

  1. …nevím proč, ale nejde mi hlasovat do ankety…v každém případě jsem pro ANO,měla by být povolena obnova řízení. Těžko říci, zda-li je vinnen či nevinnen, ale kurňa proč jde soudům o to, ho za každou cenu nechat sedět? Skrývají něco? Bojí se snad, že by něco “prasklo”? Ruku do ohně za něj nedám, neznám ho, třeba je to kriminálník…ale dle mého – ty vraždy nebyly jen jeho prací a někomu se sakra hodilo zavřít právě jeho…

  2. Jistí lidé, kteří mají tu možnost rozhodovat a nebo ovlivňovat, prostě vždy udělají maximum proto, aby nedošlo k nějakému odhalení, které nechtějí. Inu je to klasická otázka-je vinný a nebo nevinný. Odpověď na tuhle otázku se možná dozvíme až za mnoho let.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *