Citová deprivace, prostě hlad.

Nevím, jestli tady tahle věc byla už kdysi, ale asi ano, protože znám i spoustu dospělých, i starších lidí, jejichž potřeba vynikat, mít co nejvíc obdivovatelů, udržet si stálý obdiv a přízeň, není nikdy nasycena, nikdy se nenajedí, jsou soustavně hladoví.Citovou deprivaci vidím jako stálý hlad, hlad nejen po lásce, hlad po čemkoliv čeho by někdo jiný, mohl mít víc. Bytostí, které postihuje pak vidím jako lidi neschopné se nasytit.
Citová deprivace se vůbec nemusí týkat vztahu mezi dětmi a rodiči, může se jednat o vztah mezi dětmi a dětmi, dětmi a učiteli, ve vztahu ke komukoliv.
Možná je pravda, že někteří jedinci mají zvýšenou potřebu přijímat lásku a pozornost už v genetickém kódu, možná ne, možná někteří prostě jen dovedou lásku vidět a přijímat ji i z drobností a nasytit se.
Určitě znáte rodiny o kterých byste řekli, že se svým dětem věnují, určitě nepochybujete o tom, že mají všechny své děti stejně rádi a přesto si určitě občas všimnete, že některé děti podle Vášeho názoru zlobí víc a některé zlobí přiměřeně. Některé děti chtějí veškerou pozornost rodičů jen pro sebe, stejně tak později chtějí jen pro sebe pozornost vyvolených spolužáků, učitelů, ovšem ať se jim té pozornosti dostane jakékoliv množství, stále je to málo a navíc se jí tyto děti nesnaží docílit tím, že jsou hodné, pečlivé,. pilné, ne, v naprosté většině vynikají tím, že zlobí, řvou, dupou, chovají se agresivně, kradou, prostě dělají cokoliv jen proto, aby upoutali pozornost. Můžete je hladit od rána do večera, povídat si s nimi, nařezat jim, přidělovat tresty, žádná pozornost nebude nikdy dostatečně velká, nikdy je nenasytíte.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Citová deprivace, prostě hlad.

  1. Ale kdepak mayo, to jsem se jen tak zamyslela, nad těma deprivacema a nad tím, že jak to někoho chytne, už to nemá řešení:-). Jinak, já mám jednu příbuznou holčičku, teď už je jí 15, odborníci říkají, že je citově deprivovaná a ta krade, co vím tak už asi od 7mi let, ovšem takovým stylem, že si veme najednou třeba celou výplatu a i když se na to příjde za hodinu, tak už se z toho prostě nic nenajde. Když nenajde peníze, vezme cokoliv jiného a nejen doma, ale i ve škole, v obchodech a když není ani tahle příležitost, odejde z dou oblečená a příjde zpět bez bundy, bez hodinek, i bez bot v bačkorách. A nemá to řešení, žádné, prostě n e m á.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *