Tak to byla teda zase jednou krásná katastrofa!

Přišli už ráno v půl 9, aby připojili umyvadlo a přivedli vodu odkudsi někam. Zvláštní, že si v běžném denním životě vůbec neuvědomujeme, na co všechno člověk potřebuje instalatéra. 

No a tak montovali a přiváděli a já popocházela a poponášela, tu stůl těžký jako kráva, tu jen dřevěnou kachničku…….

Kolem poledne píše na ICQ Adéla " U paní pod tebou teče voda a hodně, už to jde přes práh." U vyměnilu jsme si pár moudrých inštalatérských pohledů a šli si to do 2. poschodí poslechnout.

A FAKT, Niagára tiché ševelení proti tomuhle a tak honem do sklepa zastavit vodu. Pak honem sehnat telefonní číslo na paní " Někde Vám v bytě praskla voda a teče to DOST!"

V mezidobí mi volá paní co bydlí v přízemí, že teda není doma ale v nemocnici a že jí volá syn, že jim do bytu teče voda. No prima, takže 3 vytopená patra, podívala jsem se na instalatéry výhružně, jsou v klidu.

Paní přibíhá asi po hodině, otevírá byt, vstupuje v předsíni do vody hluboké asi 3 centimetry a pak řve PROBOHA protože už od dveří je evidentní, že v kuchyni je té vody cm nejméně 5. Také všechny zdi jsou mokré a voda kape ze stropů.

Paní je naštavá a dívá se na mne, jako bych jí tu vodu lila dolů já a marně vysvětluju, že ani v jedné místnosti, které mám nad její kuchyní, ložnicí a halou JÁ VODU NEMÁM, nemyslím na zemi, myslím vůbec, prostě nemám trubky. Nevěří a já ji chápu a tak sapoň nabírám na lopatu vodu ze země a vylívám ji do dřezu. Pořád se tváří naštvaně a opkauje asi po páté " mám úplně mokrou postel, v tom nemůžu spát", ale já mám kromě toho nabírání už jen jednu radu " ODSTĚHUJTE SE NĚKAM JINAM!"

Nakonec to byla prasklá stoupačka u ní ve zdi asi metr a půl pod stropem, ovšem nad tou prasklinou nebyla ta trubka uvnitř obezděná a tak to lilo kudy mohlo, v tomto případě nahoru a stropama pak dolů.

Krásná katastrofa a další rozsekaný byt, takže marná sláva, letos se těch zedníků prostě nezbavím:-(

 


Komerční sdělení:

Poznámka: otevírají se v novém okně LETENKY za skvělé ceny – denně aktualizovaná nabídka!  

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

29 komentářů u „Tak to byla teda zase jednou krásná katastrofa!

 1. Doma mám také Búďu (G124X). Funguje výborně, zatím si hodil šlofíka jenom jednou, 30.12. při -10. Prověrka servisních služeb skončila fiaskem, tedy potvrzením jejich neschopnosti. Tak jsem zvýšil počet náhradních dílů, co mám doma 🙂

 2. bdxno počkej, nestraš s Mikulášem v létě, to ještě buže všechno nastat:)))), ale ony ty kotle tuším nebudou na zdech:-)),takže do nich budu jenom kopat:-))

 3. bdx:-))))No kotelnu na 145kw se vším všady včetně vyřízení povolení a dotace za 640 včetně dph, přípojku si plynárny udělaly samy na vlastní náklad a vlastní povolení. Kotle a technologie Buderus a to jsem si prosím sehnala úplně sama:-))

 4. No počkej… ale s tímhle přístupem je to stejná eliminace sousedů, jako když si v bytovce dám na hlavu papírový pytlík kdykoliv vyjdu na chodbu :o) Nebo po vzoru Slunce seno – sousedi pro nás neexistují ;o)

 5. Mo.Jestli tam není rozvedený plyn, tak je fakt, že to je asi nejlepší z možného :o) BTW Plovoucí podlaha plní svůj účel aspoň na 150% :o)))

 6. 2 modKotel do kazdeho bytu se hodi pokud jsou udelany rozvody plynu. Elektrika je dnes myslim neefektivni, pac tezko budes davat do kazdeho bytu akumulacni nadrze .. a primotopy moc zerou. Spolecnej kotel ma taky svoje nevyhody. Ono je to vsechno se vsim. Nj. dnes jsou instalace strasne drahy.

 7. 2 catanaStaci malej domecek a trimetrova zdena zed okolo 😉 Preci jen jako poustevnik co by zil v lese se zatim jeste necejtim :-)))

 8. catno já musím povinně vyrábět teplo i vodu pro celý barák, protože ty byty jsou tak kolaudované, takže bych musela buď dát do každého bytu kotel, aby si vyráběl sám elektřinou / nevím, zda by nám přidělili takový příkon/ a stálo by to celé zhruba 500-600 tisíc + třeba ještě jeden kotel pro patro kde bydlím, takže takových 750. Ta kotelna dole mě bude stát asi 500, protože zbývajících 150 zaplatí vlastníci těch 3 bytů protože mají i podíly na domě, ale kdybych ta topení dělala zvlášť v bytech,tak by se na tom nemuseli podílet. Krom toho v baráku nebyl plyn, takže by se muselo na elektřinu. Teď je přípojka plynová jen do kotelny.

 9. Mo.To je docela fajn, že se s tím člověk seká přes půl patra a pak vodu najde někdo úplně jiný :o)) Staré baráky mají obecně zajímavým způsobem dělané stoupačky :o) To se nedá opravit, jedinou možností je udělat kompletně znova :o)) Akorát mě překvapuje, že máš teplou vodu vyráběnou na úrovni baráku a ne bytu. Přijde mi, že to není úplně efektivní.

 10. catno já se před 2měsíci snažila najít vodu ve své pracovně, tedy nad tou její kuchyní, ale prostě jsme nenašli trubku s teplou vodou, takže jsem se rozhodla pro náhradní řešení, přivést obě vody do mé pracovny ( nově Adamovy kuchyně)z koupelny, takže jsme sekali v koupelně, v předsíni a pod prahem se dvěma novýma trubkama přes mou bývalou ložnici přitáhla ta voda do zdi kde je třeba, ale vůbec ne do té zdi v které jí to ruplo. Já chápu, že ona nemůže za stav stoupaček, ale vpodstatě za něj tak úplně nemohu ani já a taky jsem jí večer řekla, že až se v tom bytě nebude vybírat regulované nájemné, které dělá 50 tisíc za rok, ale nájemné normální, které bude dělat třeba 200 tisíc za rok, ty stoupačky nechám ihned vyměnit, zatím bohužel není za co, takže musí za Paroubkem:-)))

 11. Mo.:o) Baba regulovaná je nejspíš prototyp baby, kterou jsem zažil ve svém starém bytě. Ta automaticky jakmile čula vodu, šla k nám zvonit (pravda, 2x byla od nás vytopena)… nicméně ve většině případů se ukázalo, že1, voda ji teče na hlavu z rezervoáru WC, kterému nefungoval takový ten přepad2, praskla ji stoupačkaPřípad 2 se automaticky považoval za to, že za to stejně můžeme my :o)))))

 12. 2 smoon:o))) Případně by ještě šlo aplikovat Mládkovu antisaunu… vlézt si do mrazáku a pak skočit do vařícího oleje… v tomto případě mrazák nahradit vodou a olej tím co je venku :o)))

 13. cattak já se v 2. fázi budu nacházet cca za 14 dní,kotle už prý přivezli v pondělí:-). Bys ale musel vidět tu babu regulovanou:-) já jí tam přivedla 2 chlapy a ještě k tomu instalatéry, takže jsme nabírali tu vodu ve čtyřech a ona se ještě furt tvářila, jako bych za to mohla!

 14. 2 catanaohrejvej vodu do koupele na sporaku 😉 tak jak to delavali nasi praprapra predci chatari 😀 Jinak samozrejme je to mrzute …

 15. Uff… tak to opravdu upřímnou soustrast. Voda je zlo :o( Nám tedy už třetí den pro změnu neteče teplá voda, neb kotel podle svého dobrého zvyku nahlásil chybu a odmítá fungovat. Tím, že je to podezřele často, nastala první fáze – výměna kotelníka (ten co ty kotle opravuje)… Doufám, že se nedostanu do fáze 2 – výměna kotle :o) Nevěřili byste, jak je studená voda ledová :o))))

 16. ad Topenijen topenim se to nezachrani. Musi se vetrat a to poradne. Uz jen z duvodu, aby nevznikly plisne. Ted jsem si tak predstavil jak otevira dvere za kteryma je metr vody :-)))) skoro jak z americkeho filmu :-)))

 17. smoon:-))))))my v baráku topíme, takže i kdyby se to stalo v zimě, nebylo by z toho kluziště:-))) Jak dlouho to teklo, to netuším, ale hodinku, dvě určitě, být to dýl,baba by mě rovnou v té vodě utopila:-)))))

 18. wow, to muselo tect docela dlouho. Tyto poruchy jsou vzdy nemile, takovej malej konec sveta. Aspon, ze se to stalo v lete a ne v zime. Bude to lepe vysichat, kdyz nic jinyho.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *