Bublan potřeboval zachránít!

Prostě si z nás dělají prdel!

A vzhledem k tomu, že už jsem se na toto téma asi naprosto vyčerpala, přetisknu Vám tu jen zprávu z novinek.cz. Přetisknu raději proto, kdyby se třeba náhodou do zítřka už někde ztratila.

"Bublanova limuzína jela po dálnici 170 km/h bez majáčku

Policie si opět trhla ostudu. Řidiči si po zavedení bodového systému dávají v drtivé většině pozor, aby nepřekročili povolenou rychlost, ale vládní limuzína vezla v neděli ministra vnitra Františka Bublana po brněnské dálnici bez zapnutého majáčku rychlostí nejméně 170 kilometrů za hodinu. Informaci přinesla v pondělí TV Nova. 

 Nova odvysílala důkaz o rychlosti ministerského auta natočený jedním z řidičů. Jen před pár dny přitom novináři při podobné jízdě přistihli Bublanova podřízeného, policejního prezidenta Vladislava Husáka.

"To jsem točil já, když jsem viděl, jak rychle jede, abych zaznamenal, jak jezdí politici, kteří tento zákon snad mají také respektovat," řekl Nově autor záběru Radek Pivoňka, který jel chvíli v závěsu za ministerským autem a zaznamenal na kameru rychlost na svém tachometru. Z rychlosti 170 km/h pak ale limuzína ještě ujela daleko vyšší rychlostí.

Bublan jel prý v neděli odpoledne z bydliště u Brna na letiště v Praze, odkud měl letět do Bruselu. "Je možné, že jeli do Prahy tak, aby stihli ten odlet toho letadla," uvedl ředitel ochranné služby policejního prezidia Lubomír Kvíčala.

Mluvčí ministerstva vnitra Radka Kovářová uvedla, že ochranná služba má ze zákona právo jet vyšší než povolenou rychlostí při ochraně ústavního činitele a při plnění svých úkolů. Před čím ale řidič Bublana cestou na letiště chránil nebo jaký úkol plnil, se Nově nepodařilo zjistit. "Přesto se řidič ničeho nedopustil, na tom trvám," řekl Nově Kvíčala."

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

5 komentářů u „Bublan potřeboval zachránít!

  1. :o)) To jo… zas na druhou stranu, jestli byl zpitý pod obraz, což podle všeho byl, tak řídila osoba jemu blízká (zase on, ovšem pod vlivem), ale on to nemohl být, protože on je zásadně střízlivý :o))))

  2. catnojá ti rozumím:-)), hlavně teda jako opravdu dost blbě vypadá, když hned v prvních 3 týdnech ten zákon nerespektují dva nejvýše postavení policajti a nejvýše postavený dopravní policajt z okresu F-M ještě použije tu “zajímavost”- “řídíla osoba blízká”:-)))

  3. Nicméně zcela na rovinu. Osobně bych překousnul, že vrcholní politici jezdí nadzákonným způsobem, prezident policie si dělá z dálnice závodní dráhu… to však pouze za předpokladu, že by ČR fungovala jak fungovat má. Tzn. policisté by byli spíše k užitku než k buzeraci, vláda hospodařila s přebytkem a silnice by byly kvalitní…. Ale když je všude bordel, policisté je banda zkorumpovaných idiotů a vláda dělá jednu blbost za druhou…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *