Jarouškovi teď šlápli na kuří očičko

Není ani tak důležité proč, jako kdo, zdá se

Možná ani tak ta politika, ani ty úplatky už nás tak nezajímají, nakonec ani ten silniční zákon, protože středem zájmu se stalo porušování pravidel silničního provozu a v souvislosti s ním pak udávání.

Někdo udal Husáka a pak Bublana, někdo teď udal Jágra. Množina lidu x se pohoršuje nad udáváním, množina y nad tím kdo byl udán, množina z pak nad tím, že se zdá být důležitější "kdo proč", než "kdo co".

Je fakt, že i před 1.7. se rychlost jízdy na dálnicích, v obchích i mimo ně překračovala o mnoho desítek kilometrů v hodině a taky je fakt, že kromě policie se nad tím mnoho lidí pohoršovalo, ale nikdo tím nežil tak, aby pronásledoval rychlá auta. Taky je fakt, že i před 1.7. bylo denně kdekoliv možno vidět neinvalidní auto zaparkované na místech pro invalidy, případně na místech k parkování zaplacených, no a co, že?:o(

Teď, podle nového zákona jedeme v podstatě postaru, moc nás nezajímá fakt, ŹE někdo porušil zákon,ale o tom víc nás zajímá KDO to byl, PROČ si to mohl dovolit , množinu x pak nejvíce zajímá samotný fenonem udávání.

Špiclovat a udávat je hnus, to si jistě myslí většina z nás, dopouštět se přestupků je naopak přece lidské, jako všechno i toto má ovšem svou druhou rovinu.

Je správné, aby si různé celebrity dovolovaly porušovat pravidla prostě jen proto, že se cítí být vyvolenými?

Pokud uvidíte Jágra, jak před OBI nakládá do svého auta tvárnice a parkuje při tom na místě vyhrazeném pro invalidu mazi 50ti jinými místy vyhrazenými pro invalidy, z nichž je jich 48 prázdných, zatímco 10 nakládacích míst takto neoznačených je obsazeno, možná Vás to ani nepohorší, zatímco uvidíte-li jej parkovat na jediném místě vyhrazeném pro invalidu v okruhu 500ti set metrů na Václaváku, kde je jasné, že jediné co bude nakládat je nějaká modelka, která ve svých střevíčkách nemůže šlapat moc daleko, možná Vás to namíchne. Možná Vás to namíchne v případě jakéhokoliv jiného řidiče, ale nebudete přesně vědět, jestli není také invalida a jen si doma nezapomněl označení.

Pak tu máme ty ostatní celebrity. Zákonodárce a ty, kteří jsou statisícovými částkami měsíčně odměňování za to, aby ty zákony, které si na lid zákonodárci vymysleli aplikovali na veřejnost a vymáhali po ní jejich plnění.

Odhlédněme nyní na pár minut od fenomenu udavačství a také od faktu, že ve valné většině případů, chci-li někoho při něčem chytit, musím tu a tam rovněž něco porušit.

Jágr je člověk, který určitě počítá s tím, že nad běžný lid lehce vyčnívá a má to určitě rád, určitě mu to dělá dobře, ovšem musí počítat s tím, že stejně jako je ho víc vidět v baru, je ho víc vidět i při velmi špatném parkování. Pokud se Jágr dopustil dopravního přestupku, určitě zaplatí pokutu a příjde o nějaký bod stejně jako kdokoliv z nás obyčejnějších, jen je ho prostě víc vidět. Tím to ale končí, Jágr blbě parkoval, tečka.

Ministr, policejní prezident, kterýkoliv člověk zastávající funkci v moci výkonné či zákonodárné je placen z veřejných prostředků za to, že vykonává svou funkci, svou práci a jeho výkon by měl odpovídat alespoň zhruba odměně kterou za tuto činnost pobírá, takže oprostím-li se od pocitu, že by měl být pro ostatní příkladem, ministr vnitra nebo policejní prezident překračující rychlost o 50km za hodinu, je věc stejná, jako ředitel banky, který krade v bance a měl by co?

No samozřejmě by měl dát výpověď a nebo by ji měl dostat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

10 komentářů u „Jarouškovi teď šlápli na kuří očičko

  1. jonášion i ve Švýcarsku je to národní sport:-)), ale možná dovedou rozlišit to bonzování k obecnému nebo osobnímu prospěchu. To české bonzáctví bylo vždycky poněkud nebezpečné.

  2. Ďjó udavačstvíŠvakrovi byli pár let ve Spokojených státech, a když se jednou přijeli podívat, tak švakrová povídá: Ta amerika je policejní stát, tam když vám upadne na chodník papír od bonbonu, soused vás udá a policajti vás hned přijedou zpokutovat. Nojo, ošklivé, ale jak sakra se má v takovym chaosu udržet pořádek? Platit si čtyry policajty na každej roh si nemůžou dovolit ani tam.

  3. To udavačství se mi taky nelíbí. Ale ještě víc se mi nelíbí idiocie, která je z našich silnic neodstranitelná… Včerejší zážitek mám stále před svým zrakem… V klidu se vlíknu tempomatových 120, když mě výrazně vyšší rychlostí předjíždí dva Superby v těsném závěsu… První má na střeše dvě jízdní kola. Následující situace se odehrála v asi 3 sekundovém rozpětí.Obraz 1: Říkám si: “Jak ten idiot může jen takovou rychlostí s kolama na střeše. To se mu musí utrhnout”Obraz 2: Druhý Superb dělá hodiny (v těch cca 160) přes oba pruhy dálnice a po pár otočkách za mohutného pálení pneumatik bokem dálnici opustí…. Opodál se válí bicykl utržený ze střešního nosiče…To, že se nám ostatním nic nestalo je dílem obrovského štěstí a náhody….

  4. Mod,budu odporovat. “ministr vnitra nebo policejní prezident překračující rychlost o 50km za hodinu, je věc stejná, jako ředitel banky, který ” který překračuje rychlost o 50km za hodinu. Nic víc, nic míň. Pokud je přistižen, pak ať platí. Je v pořádku, že Jákgr bude potrestán, není v pořádku, pokud se tak stalo na udání, což nevím a není v pořádku, že to tahá do médií. S tou poslední větou souhlasím.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *