Autosalon 1.

Rowdyspirace:-) ( pro nedovtipy od slova INspirace, nikoliv REspirace:o)) 

Moje první vlastní auto se jmenovalo Mucínek /nezaměňovat s Mucík) a bylo to červené Uno. Koupil mi ho před 14ti lety asi tak za 500 korun ( kecám:o))) můj muž a mělo to velké opodstatnění,protože můj muž ,když tehdy zavolal a řekl  už jedu", znamenalo to, že jsem čekala sbalená na víkend 3 dny a pak jsem to zas vybalila. Nebo  Už jedu, chceš něco koupit?" rozhodně znamenalo, skákni si raději do krámu. No a já jsem ječela, zejména při tahání těch nákupů a tak přijel Mucínek.

Mucínek měl na sobě nalepená barevná kolečka jako barevné balonky a z každé strany nápis Mucínek",olej žral jako divý a podle mých dnešních parametrů moc nejel a možná nejen podle dnešních, protože jsem ho jednoho krásného dne na D1 uvařila a pak jsem do nenastartovaného Mucínka nalila studenou vodu a tak jsem mu praskla hlavu. Když jsem Mucínka prodávala v bazaru a přijel pán z Moravy, že si ho koupí, volal mi majitel bazaru abych přijela a podala instrukce a tak jsem pánovi Mucinkovému řekla, že má rád ten olej a že se na něj musí hodně mluvit. Pán přikyvoval, zaplatil ( 490,-Kč))), vzal si klíčky a šel. Volám na něj přes parkoviště  nezapomeňte HODNĚ MLUVIT!!" , zastavil se a  vážně se zeptal Myslíte, že jako i cestou?". Asi mu olej kupoval a mluvili spolu, protože jsem ani o jednom z nich už nikdy neslyšela.

No a já si v tom bazaru lízla Clio v barvě bordó. Tohle auto nemělo žádná zvláštní specifika ani žádné zvláštní jméno, byl to prostě Cliouš a stejně jako Mucínek to nebyla ani holčička ani chlapeček. Když jsem si ho přivezla domů mělo najeto kolem dvacky. Cliouš byl celkem hodné auto zhruba 3 roky, pak se mu začaly hodně rozsvěcovat kontrolky co měly souvislost s elektřinou a Adam měl 18 a protože on si s takovýma kontrolkama umí poradit, dostal dolízaného Cliouše k narozeninám. Cliouš dostal nový žlutý sportovní nátěr a jako sportovní taky skončil obtočený kolem sloupu elektrického vedení 30.12. v Zábřehu na Moravě.

Než jsem vydala Cliouše z rukou, rozhodnuta, že už umím jezdit natolik, abych si mohla dovolit nové auto, pečlivě jsem vážila jaké a tak jsem si zacpávala uši před  Hele Franta prodává XY a je to skoro nové" a nebo  tohle neee, kup si XZ, to je lepší"

Ne, ne,ne, vybrala jsem si ho sama a byla to Kačenka!

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *