Zvuky

Jak je všechno jiné, i zvukově, jsem si uvědomila včera, když jsem sem, do chaloupky odpojené od sítí přijela. Člověk by vůbec neřekl, co všechno udělá takový proud. 

Když  jsem tu sama, většinou mám spuštěný comp a v něm televizi. Nepouštím ani jiné televizory, ani rádia, prostě minimum zvuků, myslela bych si.

Když všechno funguje jak má, člověk neslyší desítky různých zvuků, které patří k chodu domácnosti, třeba to, jak se tiše sepne lednice, spustí vodárna, nebo čistírna vody. Možná nějaké zvuky vydávají i svítící světla. Jste-li bez proudu, je absolutní, podivné, zvláštní ticho, ticho na které už zřejmě nejsme zvyklí.

Když  odejde proud" civilizace je v prachu, všechny přístroje, které ji představují umřou a to je v místě, kde jsou věci na proudu závislé, věc fatální.

Nejde ani tak o televizi, ani o ten computer, nakonec světla svíček taky nejsou tak úplně nejhorší věc. Největší problém je voda, nedostanete se k vodě, protože běžně ji do kouhoutků vytáhne elektrické čerpadlo.

I v noci tu bylo divné ticho, takové ticho, až se z toho nedalo spát a tak jsem pořádně zabrala až v půl 7 ráno, když se rozběhlo to vodní čerpadlo:-) .

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *