Pro změnu bez proudu

Nevíte jak postavit větrnou elektrárnu?

Určitě se skoro každémnu z Vás, že prošvihl třeba zaplacení nějaké faktury, třeba zrovna za odběr elektřiny, nebo vody, nebo telefonní služby, prostě faktury za dodané zboží.

Mně se to už taky stalo, třeba  s telefonem, tehdy mi poslal Eurotel fakturu asi souběžně s mým odjezdem na dovolenou, zahraniční dovolenou, fakturä měla jakousi splatnost a spinkala ve schránce, a já u moře, ovšem Eurotel brzy prokouk, že používám roaming zahraniční a poslal mi sdělení, že mám zaplatit fakturu, tak jsem se taky dozvěděla, že už je ve schránce. No, neběžela jsem nikam do banky, ani jsem nezjišťovala bankovní spojení Eurotelu a tak asi za 3 dny ( ačkoliv splatnost faktury v té době ještě nebyla aktuální ) utnul moje volání směrem ven, i smsky. Asi se bál, že z té ciziny protelefonuju všechny jeho finance a domů už se nikdy nevrátím.

No já se tak naštvala, že jsem téhle firmě vyhlásila okamžitě válku:-)) a přešla jsem na T-debila. tehdy ještě Pegase. A mám klid, T-debil mě v životě o nic neupomenul, neposílá mi stupidní noční smsky, měsíčně mi vystaví fakturu a já ji, většinou den dva po splatnosti zaplatím.

Moje nervy sežere  ČEZ! Zatímco vloni se mi snažil namluvit, že jsem spotřebovala elektřinu celého Severočeského kraje, že to nebylo vidět na elektroměru jim nevadilo, pravili, že "mám proušené plomby", zda to byl fakt, nevím, protože když mě zavolali až poté, co rozšťourali celou skříň.

Dnes ráno mě poloprobudily vrtačky shora a doprobudil mě velký nový mokrý flek na stropě v nové předsíni. Usoudila sem, že to nemá cenu a šla jsem si znovu lehnout. Napodruhé mě probudil rozzuřený hlas v telefonu, který mi sděloval, že ČEZ nám právě odmontovává elektroměr PROTOŽE JSEM NEZAPLATILA ELEKT¨ŘINU!!!.

Trvalo mi asi 3 hodiny, než jsem se přes různé operátorky, které semnou mluvily jako s odporným dlužným hmyzem a probírání bankovními výpisy dopátrala toho, že ČEZu nedlužím žádnou částku za spotřebovanou elektřinu, nebo cosi z titulu nezaplaceného vyúčtování, a l e

DLUŽÍM MU ČÁSTKU 2.220,- KČ, SLOVY: DVATISÍCEDVĚSTĚDVACETKORUNČESKÝCH , a teď pozor!!  NA NEZAPLACENÝCH MĚSÍČNÍCH ZÁLOHÁCH STANOVENÝCH ČÁSTKOU 3.110,- Kč.

Nedlužím tedy ani jednu celou zálohu, protože na tu poslední, kterou jsem platila jsem místo 3.110,- poslala tisíce 4 a pak jsem v červenci na jednu zálohu zapomněla. Kromě toho, loňská faktura za odběr proudu dělala za celý rok cca 26 tisíc, letošní zálohy na služby ovšem byly stanoveny na částku 37.320,- Kč (:12).

Takže barák bez proudu, tudíž i bez vody a jakmile mi bylo jasné co se to vlastně stalo, hlasitě nadávajíc jsem se vypravila do banky, abych uhradila okamžite TEN strašný dluh a okamžitě taky 1.390,- Kč za nové připojení!:-(

Opět hlasitě nadávajíc jsem  jela domů, abych potvrzení banky o realizovaných platbách odeslala na faxové číslo ČEZu, které ovšem nefungovalo. Za stálého hlasitého nadávání jsem sedla do auta a vypravila se do obchodního centra ČEZu v Praze, abych tam předložila to, co se nedalo odfaxovat. Bylo 14.15, když jsem narazila na skleněné dveře. Pracovní doba do 14-ti hodin.

Zítra učiním další pokus dodat potvrzení na energetice v Roudnici a pak budu doufat, že ty dva pracovní dny, které mají na nové připojení, nebudou trvat celé dva pracovní dny.

No prostě, kdybychom se zítra neviděli, budu rozjímat ve světle svící, telefon si nabiju do zásoby ještě dnes doma:-)

Příspěvek byl publikován v rubrice Tož su magor nebo nesu? a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *