Sterilizací zavařit

Už pár let se dozvídáme o postupu některých ( možná všech) českých (možná nejen jich) nemocnic, které prováděly sterilizace žen, převážně rómských a sociálně slabých( možná i jiných), bez jejich spuhlasu, resp. za souhlasu vyjádřeného podivnou větou obsahující slova  žádost o provedení sterilizace".Tento příběh se přihodil mnohým ženám a některé z nich se už se svým poškozením, morálním i zdravotním obrátily na soud. Některé se už dobraly o rozsudku na základě kterých se jim mají nemocnice omluvit, ovšem žádné finanční odškodnění! Zvláštní, v USA si polejete stehna kafem od McD a odškodnění dostanete, ale připraví-li Vás zdravotník o reprodukční schopnost, má stačit omluva a tak se paní Gorolová z Ostravy dolopotila se svým problémem a problémem žen s podobným osudem, které zastupuje, až dosídla OSN v NY.

Žádost o provedení sterilizace" taková holá věta. Povězte mi, co byste si mysleli, že znamená, kdyby Vám někdo  ve zdravotním zařízení předložil papír s Vašimi údaji, s Vaší anamnézou, se spoustou nějakého tištěného povídání a touhle větou?

Naprosto nechci polemizovat o IQ paní Gorolové, nebo dalších a dalších žen s podobným osudem, a už vůbec bych si nedovolila tvrdit, že můj intelekt je vyšší než jejich a že  si to měly pořádně přečíst", já na své úrovni uvažování bych se zřejmě domnívala, že se má jednat o sterilizaci nástrojů, že třeba nemocnice šetří a musí takovými žádostmi dokládat zvýšenou spotřebu proudu, ale rozhodně by mě nenapadlo, že ať jsem si přišla nechat vyříznout slepé střevo, žlučník, nebo prostě JEN porodit dítě, může někdo myslet vážně, že by bez jakéhokoliv dalšího poučení, rozhovoru, zasedání komise, provede na mém těle úkon, který je stejně nezvratný, jako by mi uřízli třeba nohu. Nakonec by se v takovém formuláři mohla objevit i věta  souhlasí s darováním orgánů" a protestující pozůstalí by se pak museli spokojit s vysvětlením, že zdravotní zařízení tím vůbec nemělo namysli  až po smrti".

Paní Gorolová se soudí a před soudem trapně vysvětluje, že nepochopila nepochopitelné, zatímco zástupci nemocnic dělají nablblé ksychtíky.

Včera to byly Rómky a sociálně, či jinak slabé ženy, zítra to mohou být Židovky, nebo Asiatky. Sakra nepřipomíná mi to něco???

Tak a máme tu ovšem i druhou stranu mince, potraty. Mnohde jsou zakázané, mnohde povolené jen za určitých okolností, mnohde se chystají prosadit zákaz i za mimořádných okolností.

Tak, jen abych tomu rozumněla úplně správně, si to zopakuju.

Žena se svou reprodukční schopností je státem v kterém žije, považována výlučně a jedině za pečící troubu a nemá právo rozhodovat ani o tom co dopeče a co z jakéhokoliv důvodu dopéct nechce, nehodlá nebo nemůže, protože na toto rozhodování je tu troubový správce, ten také rozhoduje o tom, kterou troubu a kdy je nutné vyřadit z provozu, aby si nepekla kdy se jí zlíbí.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *