Když já jsem tak stará a ošklivá

a blbá!

 

Předvčerem večer, ještě před tou vanou a nefunkčním netem, dostala jsem hlad a doma nic, jako ostatně obvykle a tak jsem ani nepřezula pantofle a šup do hospody naproti na mochito a něco k jídlu.

Zamířila jsem do místnosti vlevo od dveří, kdysi jsme jí říkávali  na naší chalupě" protože vypadala podobě, ale teď za nového provozovatele už vypadá spíš jako kavárna někde u vody. No je to prostě jediná místnost s denním světlem a čerstvým vzduchem a to máme my kuřáci rádi:o)) a tak mě neodradilo ani to, že už tam seděli u jednoho stolku 3 chlapi, jednoho jsem navíc znala, pan H. bydlí v tom domě s hospodou v jednom luxusním bytě, no prostě ho znám.

Objednala jsem si své mochito a v tom vešla zvenku žena neurčitého věku, nehádala bych jí víc než 38, štíhlá pěkně moderně oblečená. Že se jedná o paní H. jsme pochopila až o chvíli později,prostě ji neznám ( včera jsem se s ní potkala na několik km vzdálené poště). Zavrtala jsem se do své pohovky a natáhla brčky něco malinko nápoje.

Jéééééé no nazdar kluciiiiiii, no já jedu z práceeee, celé odpoledne sem pařila Martini s naší právníčkou a musím domů se pseeeem." Sekla sebou na židli, zapálila si cígo a objednala si bílé sladké Martini s olivou………

Vypadám dneska příííšerně, vlastně pořád vypadám příšerně, ale dneska, dneska sem byla na rehabilitaci a viděla sem se v zrcadle nahá a to je teda strašný a oni říkali, že mám povolený svalstvo.No jo to víte, v mým věku, no a ráno, když se na sebe podívám do zrcadla, tak to sem na sebevraždu……………."

Vzhlédla jsem od své sklenice, stále bych jí nehádala víc než 38 let a ne víc než 38 kilo.

 ……………no a nedávno Vašek / asi pan H/ rozeslal posvětě mý nahý fotky a to bylo fakt strašný, protože vypadám prostě příšerně……….."

Pan H. posílal smsky, zbývající 2 pánové ujišťovali, že vypadá nádherně a já se přistihla, že moje dvě brčka v mochitu ten tah nestíhají. Objednala jsem si jídlo a jelikož paní H. se přesunula v hovoru k jakémusi svalu,který vede od krku až úplně, úplně dolů a který ONA PROSTĚ NEMÁ, zauvažovala jsem o změně místnosti.

V tom vešla další žena, černovlasá, mladá, jak jsme pochopila, spolupracovnice pana H. hovor se přenesl k nějakému pracovnímu tématu, lehce ztichl a paní H.si o svých svalech musela chvíli bublat do svého patnáctého Martini bez olivy.

Pánové pili vína, objednávali je suverénně z nápojového lístku, samé kvalitní značky o kterých hovořili velmi zasvěceně a zasvěceně rovněž degustovali každou novou lahev.

Já mezitím dostala své jídlo a propracovala jsem se zhruba k polovině, když

Co znamená VÍNO S PŘÍVLASTKEM?" otázala se černovláska a chvíli bylo ticho  No já piju vína strašně rád, hodí se to ke každému jídlu a taky jen tak…….." pravil muž ke mně zády, ten co degustoval nejvíc. No , ale co je to víno s přívlastkem?" trvala na svém černovláska. Objednala jsem si druhé mochito (výjimečně, většinou si dávám jen jedno). Místnost ztichla, paní H. se nadechla

 Představte si, že ten zádovej sval já fakt nemám a voni se napřed divili a pak byli teda jako úplně zděšenýýýýýý!"

Zaplatila jsem a do sklenice jsem zasunula třetí brčko, aby to šlo rychleji.

A jak vy jste se vůbec seznámili?" otázala se černovláska pana H.

No já sem ze Záběhlic víte a takhle jednou sedím na báru, to jsem ještě bývala krásná a měla sem dlouhý vlasy a ty sem si rozpustila…."  Jsi pořád krásná!" ujistil paní H muž sedící vedle ní, ten bez přívlastku.

…no a pak přišel k tomu baru Vašek…….."

Pan H. přestal posílat smsky a pokračoval směrem k černovlásce ve vyprávění té veselé historky ze seznámení, Já skoro dopila a naházela věci do kabely…….

………no a já se pak ptám vnoci tý barmanky na ni a ona povídá Myslíš tu dlouhovlasou v tom červeným? Ale proboha ta je přece úplně blbá!" a já jí povídám  Ale já s ní mluvil, úplně blbá není."

Nabyla jsem dojmu, že je nejvyšší čas něco říct, buď k tomu přívlastku a nebo…….. a tak jsem vyšla ven z místnosti raději francouzským oknem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *