Máte rádi originály?

Já ano, ale……………..aneb nejen o originálechVšechno originál prostě mít nelze a není to vždycky jen záležitost peněz

Třeba Cdčka nevypaluju, vlastně ani nestahuju MP3, mám jen ty,co mi někdo poslal, nebo daroval, prostě když chci nějaké CD, koupím si ho živé.

Na obrazy v originálech nemám, ale než reprodukci tak raději nějaký signovaný grafický list.

Kožešiny nenosím z principu, ne, že by se mi některé nelíbily, ale, když je nebude kupovat nikdo, nebude důvod je prodávat. Pokud jde o kůži, tak výhradně ze zvířat chovaných pro maso. Boty bohužel nosím jedině kožené a maso jím, nejraději hovězí, méně ráda vepřové, skoro nerada kuřecí, ryby jím opravdu výjimečně. Nemám ráda myslivce a rybáře. Když Filip uloví rybu, zanese ji k udělání do hospody k Labi, domů mi s ní nesmí. Na rybách jsem byla jednou v životě a nebylo to kvůli rybám.

Krom toho, že nechci kožešiny ani žádné exotické kůže, je taky mnoho věcí, které bych nejedla a je jich čím dál tím víc. Třeba velrybí steak, to je originál, který se nedá ničím nahradit, užasné maso vynikající chuti, už mnoho let bych si ho nikdy nikde nedala, stejně jako nejím maso žraločí, klokaní, zvěřinu, králíka, koninu, o těch ostatních samozřejmě asi ani mluvit nemusím:o). V poslední doběhodně přemýšlím o tuňácích, jím je ráda, ale, v mořích jsou čím dál tím menší,  prostě nestačí dorůstat….:o(.

Nemám ráda umělé materiály, ale než cokoliv ze slonoviny raději snesu červenou umělohmotnou misku:o).

Ne, rozhodně nejsem žádný ekolog ( i když jsem členem Greenpeace:o))), zamořuju ovzduší docela slušnou spotřebou Naturalu a nikotínu, ale na druhou stranu je milion věcí, které nedělám. Nešlapu na brouky ani pavouky, nepoužívám pasti na myši, nestříkám na hmyz řádné rejdy ( protože jsem alergik:o)), NE, jsem schopna říct kterémukoliv člověku, ale nikdy žádnému zvířeti:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *