Proč mám všechny ty děti tak nešikovné?

Teda kromě Káry, ta je docela normální:-)

V garsonce vedle stěny mé bývalé ložnice, nyní pokoje Gremlinů bydlí Denisa.

Denisa je z Kroměmříže a do Prahy přijela v červenci nějak narychlo, do práce narychlo a sháněla bydlení narychlo a tak si narychlo pronajala přes RK tuhle garsonku, kterou před tím ani neviděla.

Deniska je hezká blondýnka, asi tak 26ti letá, je milá a přes všechny peripetie ji mám ráda. I přesto, že si nájemní smlouvu soustavně prodlužuje o měsic, dva, mám ji ráda.

Denisa se nastěhovala 15. 7. a už 17.7. přinesla k mým dveřím lednici původně vestavěnou v lince s tím, že " to " nemrazí, ani nechladí, prostě "to" nefunguje. Objednala jsem opraváře, ten přišel už 18. sáhl tam a prohlásil, že "to" má propíchnutý mrazák a už "to" asi nikdy fungovat nebude, protože do motoru zajisté natekla voda a ten olej a ty další svinstva a jakmile by se třeba i vyměnil mrazák ( 3.500,-) a zaplo se "to", shoří motor ( 5.000,-). Nová stojí 9.200,- i s poplatkem za likvidaci.

Denisa připustila, že lednici odmražoval její přítel za pomoci fénu a a nože a tak jsme dva měsíci sháněly novou, stejný typ, protože jiná se do té linky tak, aby byla vestavěná, nevejde.

Denisa má maminku i kohokoliv daleko a proto volá poměrně často i kvůli menším úrazům než jsou lednice.

Dnes volala kolem 17té a sdělila mi k Labi, že jí spadly do výtahové šachty klíče, všechny, klíče od bytu, klíče od domu, klíče od auta, všechny klíče a mne nenapadlo nic lepšího, než riskovat život svého dalšího dítěte Adama, protože vím, že už mu taky sem tam něco do šachty upadlo.

V 17.15 mi volal k Labi Adam, že do šachty se nedostal, zato vsunul do otvoru pro otevírání výtahu cosi neizolovaného, čímž skratoval celý výtah,  který takto zůstal stát v suterénu, takže možnost proniknout do šachty se snížila na 0%.

V 17.30 dorazil k Labi Filip, pravil " o bože" a našel telefon na pana Váňu co ho máme přes výtahy a tak už v 17.45 pan Váňa, celý nadšený, hopsa hejsa z Brandejsa k Vltavě,

V 17.50 volám plačící Denise " Hej Kalamity Jane, sednout naproti na kafe a čekat, budou klíče, bude i výtah, na nic dnes už nesahat, ani na lednici, okna neotvírat….".

Všechno asi dopadlo dobře, protože když jsem dorazila kolem 20té já, dům vypadal ještě poměrně vcelku, výtah jezdil a Denisa neseděla na schodech.

Jen Adama jsem ještě nezahlídla, ale vzhledem k tomu, že po celém bytě smrděly ryby, které zřejmě pekl v mé troubě, zřejmě ZATÍM žije :-))

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *