Polsko se zítra hodlá vrátit do Středověku

– absolutním zákazem interupcí! 

Už nyní je v Polsku obrovským problémem dosáhnout interupce a to i v případech, kdy to zákon umožňuje, tj. v případě otěhotnění při znásilnění, v případě poškození plodu, nebo z důvodu zdravotního stavu matky, nebo ohrožení jejího života.

Polská vláda za pomoci vládní koalice hodlá zítra v Parlamentu prosadit změnu Ústavy, podle které by i tyto výjimky byly zakázány a provedení interupce bylo protizákonné v jakémkoliv případě. Důvod? Lidský život nesmí být zmařen od samotného vzniku až po jeho přirozený konec."

Ano, čtete dobře, interupce se prostě nehodí pro katolický stát v kterém je nepatřičná i antokoncepce, statistiky přitom uvádí, že v roce 2005 bylo v 40 milionovém Polsku provedeno 150 interupcí- těch legálních, těch ostatních, provedených nelegálně, nebo byly Polkám provedeny  v jiných zemích Evropy, bylo ve stejném období kolem 50.000.

No, nevím, nikdy jsem před rozhodováním zda interupci ano nebo ne, nestála a tak nemohu vědět, jak bych se rozhodla, co vím určitě je, že pokud bych se rozhodovat z jakéhokoliv důvodu musela, chtěla bych mít možnost volby i za běžných okolností, natož v případě, kdy by těhotenství ohrožovalo můj život ať už fyzicky, či jen" psychicky.

Tak nevím, připadá mi to hloupé, ale podle posledních zpráv vypadá možnost změny Ústavy v Polsku v tomto smyslu tak 50:50 :o((

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *