Moje první a zatím poslední

džíny:o) 

Tak jsem si dneska udělala Vánoce. Na nový fotoaparát, případně kávovar se sice určitě těším:o)), ale ty džíny, tak ty jsem chtěla už skoro od Vánoc loňských, takže prostě, dneska jsou Vánoce.

Přijela jsem s nima domů, už se mi je dokonce podařilo i zapnout, to se mi teda v obchodě nepovede  nikdy a tak tu teď sedím a vzpomínám na svoje úplně první džíny v životě:o)

Byly strašné a pochybuju o tom, že dneska by si něco takového na sebe oblíkl bezdomovec, natož, aby nějaké dítě školou povinné bylo ochotné si něco takového vzít na sebe, natož do školy.

Tehdy se džíny dostaly koupit na jednom jediném místě v Tuzexu a Tuzex se nacházel u nás jedině ve 20km vzdáleném místě Ostravě, což bylo tehdy stejně daleko jako teď asi tak 100km. Nevím odkud ty 2 druhy džínů vozili, možná z Marsu. Bylo to temně modré, velmi tuhé a neohebné, 200 metrů dlouhé a prošité oranžovými nitmi. Byly toho dva druhy za 40 a 45 bonů ( bony ňáký, to znáte z filmu Bony a klid:o)). Po té modré katastrofě jsem toužila nejméně 3 roky a pak, když mi bylo něco přes 14, konečně nastal ten den a já dostala 40 bonů na tu horší hrůzu, protože 45 bylo moc. Každý BON stál 5,-Kč a pochybuju, že plat mé mámy, která byla "pouze" právník, byl v té době vyšší než 1000,- Kč brutto, prostě 45 bonů bylo moc, dostala jsem 40 a pak čekala pár týdnů než se hodilo jet do toho vzdáleného města:o). A pak jsem je konečně měla!! A vůbec si nevzpomínám, jestli se nějak jmenovaly.

Pravda, musely se o půl metru zkrátit a asi 300x vyprat ve vařící vodě aby trochu změkly a pustily barvu aspoň trochu i jinak než tak, že od nich bylo modré všechno o co se člověk otřel, nebo na co si sedl.

Byly úžasné a vůbec nevadilo, že každý 45bonový odborník poznal, že jsou to ty za 40, protože 99% národa nemělo ani ty za 40!

Od té doby jsem už měla džínů spousty a nejraději vzpomínám na jedny Mustangy, protože to bylo číslo 36, prostě byly nejmenší jako jsem kdy měla a tak si je dobře pamatuju, dneska bych je celé mohla použít jako přední díl svých džínů současných:o)).

Ty dnešní Vánoční se jmenují Repley, jsou to zatím moje džíny poslední a budu je zbožňovat určitě stejně moc jako ty svoje první, jejich cena je totiž přímo úměrná tamtěm, pokud tedy Váš průměrný plat činí pětinásobek jejich ceny:o))

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *