Jaká je nejvyšší cena za cigaretu?

Tak nám zdražej cigára prej, říkala teda zase dneska Lorrain:-), ale jestli 60,70 nebo 80, asi není to nejpodstatnější……

Mám přítelkyni, říkejme jí třeba "Jiřinka" a že přítelkyně říkat můžu, je to tak, poznaly jsme se v situaci, kterou lze nazvat bez ostychu mezní, v listopadu 2001 na takovém tom krčně ažuž onkologickém oddělení. Jak jsem na tom, já se museli nejprve podívat, jak je na tom ona, to už se vědělo než šla spát.

Zatímco mně říkal pan primář, že bych měla přestat kouřit, protože mám náchylné sliznice a tu radu doplnil i žertíkem " já Vám ten hrtan kdykoliv vyndám" na což jsem mu odpověděla, že příjdu, až ho budou umět taky zase i nandat, Jiřince udělali díru do krku, do žaludku dostala sondu nosem a přišla o kus čelisti, jazyka a veškeré svalstvo na levé straně krku, slinné žlázy a chuťové buňky, zato jí přibyla jizva táhnoucí se od dolního rtu až kamsi za ucho.

Jiřinka kouřit přestala, já ne, prostě se ty hrtany musej naučit vyměňovat, ne, že ne:-))).

Tedy Jiřinka přestala kouřit úplně, protože krom jiného taky neotevře pusu na víc než 1.6 cm, což je dost málo:o)))

Jiřinka není z Prahy, ale poměrně často se zastaví, probereme všechny novinky, protože ona jako důchodce začala studovat Univerzitu 3. věku a celkově začala život pojímat ve stylu " Co jsem neudělala doteď, doženu za každou cenu, protože zítra už tu nemusím být!", takže probírat je co.

No ale k věci. Zhruba před rokem jsem zjistila, že Jiřinka opět kouří a aniž bych to nějak speciálně komentovala, jen jsem poznamenala, že je magor:o), ovšem dnes jsem seznala, že Jiřinka kouří jak daremný kamna, zatímco já jednu, ona tři a tak jsem začala mentorovat.

" Tohle už se mě podruhé týkat nebude" odpověděla mi " a i kdyby, podruhé už do toho rozhodně nepudu s takovým nadšením!:o)".

No, jak na tohle argumentovat člověku, který už zaplatil, možná i za ty cigarety cenu skoro nejvyšší a navíc je zdravotník? Netuším a tak jsem dnes jen prostě několikrát zopakovala to, co sama velmi často slýchávám " Proboha, STRAŠNĚ MOC kouříš!"

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *