Ale, ale to je zase nějaká podivnost!

Platnost dálničních známek je zkrácena do prosince

 Tyto známky mají podle zákona zkrácený konec doby platnosti z posledního ledna 2007 na posledního prosince 2006.
foto: NOVINKY/Jan Čech  

Ministerstvo dopravy se rozhodlo, že zkrátí platnost současných dálničních známek pro všechna motorová vozidla o jeden měsíc, nebudou tedy platit až do konce ledna 2007, jak je na nich uvedeno. Pokud tedy máte na svém vozidle dálniční známku na rok 2006, další si budete muset zakoupit již v prosinci, abyste nebyli v lednu překvapeni pokutou od policie.

V lednu jsem si tedy koupila dálniční známku platnou 12 měsíců, od února do února, stále 900,- ? či kolik a teď se najednou dozvídám, že vlastně tahle známka není na 12 měsíců, ale jen na 11, takže by měla stát asi o 75,-Kč méně. Zdá se mi to tedy přinejmenším nějaké podivné, ale odněkud se ty peníze  do toho rozpočtu zkrátka dostat musí.

Takže, co takhle ještě všem nám o měsíc, dva,  zkrátit platnosti technických kontrol a platnosti emisí, nebo přikázat povinné každoroční výměny SPZtek, nebo řidičáků, za poplatek pochopitelně!

No a moc to pokud možno řidičům nesdělovat, vždyť třeba za absenci platné dálniční známky je poměrně mastná pokuta a za naaplikovanou známku neplatnou pokuta ještě vyšší! To se vybere hned v lednu peněz!! 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *