Vůbec si ten pohlavek nezasloužil, je to vlastně dobrák!

Rath před odchodem z úřadu vyplatil miliónové odměnyBývalý ministr zdravotnictví David Rath (ČSSD) před svým odchodem z úřadu vyplatil nejbližším spolupracovníkům i více než půlmilionové odměny. Letos během devíti měsíců rozdělil na mimořádných odměnách téměř 11 milionů korun. Rath odměny považuje za přiměřené. Ministerstvo ale kvůli jejich vyplacení možná bude muset žádat o navýšení financí. Informuje o tom Mladá fronta Dnes (MfD).

Bezmála sedm milionů podle deníku dostalo sedmadvacet lidí, kteří mají k Rathovi velmi blízko. Řadu z nich si na úřad sám přivedl z České lékařské komory (ČLK). Nejvyšší odměnu dostal Rathův šéf odboru investic Petr Salák – celkem 520.000 korun. Náměstek Vladimír Dryml obdržel 515.000 korun.

Mezi ty, kteří dostali nejvyšší odměny – od čtvrt milionu do půl milionu korun – patří podle MfD současný poslanec a bývalý Rathův náměstek Michal Pohanka, nucený správce VZP Antonín Pečenka či bývalý mluvčí ČLK Pavel Kubíček, který na ministerstvu šéfoval fakultním nemocnicím.

Na 225.000 korun si přišel i Jaroslav Štrof, s nímž Rath kdysi zakládal Lékařský odborový klub a jemuž na ministerstvu svěřil funkci ředitele odboru farmacie. Statisíce dostali i vedoucí důležitých odborů – ředitelka právního a legislativního, šéf informatiky, hlavní hygienik, ale i tisková mluvčí či lidé, kteří sestavovali žebříčky, na základě kterých Rath hodnotil ředitele fakultních nemocnic, píše deník.

"Jsem přesvědčen, že ti lidé si ty odměny zasloužili, řekl MfD Rath. Uvedl také, že je zvyklý lidi, kteří dobře pracují, dobře zaplatit.

Rath podle MfD rozdal peníze i přesto, že ho personální oddělení ministerstva v polovině roku varovalo, že peníze na platy jsou už přečerpány o 2,9 milionu korun. "Rozpočet je přečerpaný a hlavním důvodem je rozdání odměn panem ministrem Rathem za 10,6 milionu korun," řekl MfD mluvčí úřadu Tomáš Cikrt. Podle něj bude možná ministerstvo muset žádat o navýšení peněz.

Celý článek zde:

http://www.bloguje.cz/blox/admin.php

a raději bez komentáře, nakonec co dodat, že………, prostě až Vám Váš lékař o nějakém úkonu nebo léčbě řekne, že " není možná, protože je to drahé", pomyslete prostě na to, že jste celou částku, kterou jste si vloni zaplatili na zdravotní pojištění, věnovali například současnému poslanci, bývalému náměstkovi Pohankovi:-) a hned Vám bude líp:-)))

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *