Večerka, neee nechoďte spát! :-)

 Proč se v Česku pracuje jinak?

Odedávna jsme tu měli na dohmat dvě Večerky, no možná je jich víc, alety dvě jsou cestou. Jedna je česká, druhá ruská, do té nechodím protože, protože je ruská. Staré zástavby mají jednu obrovskou nevýhodu, málokdy v nich bývají velké sámošky, to tak jedině pokud se vyskytne šikovná proluka a radní ji dokáží dobře zpeněžit pro sebe i pro obec.

Česká Večerka má asi tak 50m2  prodejní plochy a koupíte v ní skoro všechno nejnutnější. Má 1 majitele, který ji denně zásobuje a 4 až 5 prodavaček, které se v ní střídají. Otevřeno má od 9ti ráno do 21.30 večer od pondělka do neděle. Majitel má dvě auta, jedno osobní, jednoho pick-upa.

Někdy v létě se skoro přímo naproti domu v kterém bydlím, v léta zavřené prodejně potravin, vylíhla Večerka čínsko-vietnamská, myslím, že je spíš Vietnamská, ale když oni ti Vietnamci většinou otevírají Čínská bistra, tak proč nakonec ne Večerky.

Tenhle obchod má asi tak 50m2 prodejní plochy a koupíte v něm skoro všechno nejnutnější, není to tedy takový ten symatický Vietnamský obchod s ponožkama, ovocem a zeleninou a nebo alkoholemm, cigaretama a čokoládama, prostě je to normální koloniál s běžným zbožím. Majitelé jsou zřejmě dva, tedy on a ona, starší manželé a otevřeno je od¨7.30 do 21.30, od pondělka do neděle. Mají jedno auto-červeného Favorita a nemají žádné prodavačky, on dopoledne zásobuje, odpoledne a večer se střídají v prodávání, protože být denně 14 hodin v práci, to vydrží asi málokdo, že:-)).

My místní, tedy obyvatelé ČR, si často stěžujeme na nedostatek práce, na nízké příjmy, případně na moc práce za nízké příjmy, tihle Vietnamci se nestřídají, aby mohli chvílema v zákulisí či doma rekonstruovat úsměv a ještě se vždycky zeptají jestli chcete tašku, zatímco v prodejnách Českých si ji musíte nejmíň za korunu koupit ( s výjimkou Delvity a možná Teska).

Tak čím to sakra je?

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *