Předvánoční záplava českých i slovenských hudebností

Rubikon už mám:o)

Asi všichni zešíleli, vydávat nová CD zrovna před Vánocema, už to vidím, jak chodím vyměňovat cdčka, která dostanu 2x možná až 3x.
Takže nejprve rekapitulace a pak, jak to vidím:o)
 
Richard Krajčo a jeho Kryštof – Rubikon
Michal Hrůza a Ready Kirken – tuším 12 nej?
Miro Žbirka – Dúhy
Hapka,Horáček – Strážce plamene
Wanastovi vjecy – Torpédo
David Koller – Nic není nastálo
AnnaK – Večernice
 
No a jak to vidím?:o)
Takže Rubikon mám, je trošku veselejší než bývá u Krajča zvykem, asi nepsal muziku ani texty zavřený ve sklepě bez jídla, což se na minulé desce dost odrazilo:o)) Krajčo je moje oblíbená stálice od chvíle, kdy jsem poprvé slyšela Lolitu z které se časem stala odrhovačka, nicméně líbí se mi téměř všechny jeho texty.
Ready Kirken v budoucnu bez Hrůzy? no hrůza:o)), uvidíme, uslyšíme, zatím jsem slyšela nějaké pokusné nahrávky, no nevím, třeba bude nějaké překvapení. Každopádně "12 nej" se mi líbí, ať už jde o veselou 1+1, případně vážnou " Stopy zahladím. Pokud 2-3 nedostanu, rozhodně si ji koupím.
Žbirkovy Dúhy mě překvapily příjemně mimořádnou hudební propracovaností. Žbirka uměl muziku vždycky dobře nahrát, už i za bolševika bylo v jeho nahrávkách dokonce slyšet basy:o)). Slušná práce, ale myslím, že si ji nekoupím.
Hapka-Horáček Strážce plamene, tak to bude asi velká pecka, a krom všech dříve osvědčených se pánům H+H poprvé podařilo přemluvit k spolupráci Nohavicu / nakonec písničku První noc v novém bytě a J.K. jste už asi v rádiu slyšeli/. Tuhle si nejen koupím, ale i bych ji koupila:o).
Wanastovky jako obvykle Torpédo:o). No, vždycky pro mě byla jedlejší Lucie a Wanastowky mi zněly trochu moc šantánově a tak to i zvostalo, nicméně Otevřená zlomenina srdečního svalu se mi docela líbí. Pochybuju, že by mi ji někdo koupil a pochybuju, že bych si ji koupila sama, ale, kdo ví:-))
David Koller- Nic není nastálo. Mno, i zde platí, že pro mne byla jedlejší Lucie, kterou sice "dělal" Lucií Koller, ale především ji dělaly bezesprou kvalitní až Kainarovské texty. Některé Luciovské písničky nemám ráda hudebně, ale skvostný je téměř každý text. Z té Kollerovy nové sólové toho zatím moc neznám, ale pilotní singl "Nic není nastálo" je odrhovačka, která by víc slušela Wanastovkám kdyby s nima zpíval Koller. Asi si ji koupím, přece jen, je to Koller:o)
AnnuK zmiňuju výlučně kvůli hudbě, protože ji považuju za zpěvačku z leknutí, nicméně Vartecký je Vartecký, což ona asi taky dobře ví , nakonec, ví to i Koller:o)
No a určitě si koupím U218 a ještě radši bych tu "věc" co s nima nazpívala Mary J. Blidge, ale to už jsem zase někde úplně mimo:o)
 
P.S. Zrovna hraje Lucie- Víc než malé množství lásky:o) 
Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *