Věci co rádi, neradi, ty co se dříve či později přesvačí, nebo nikdy, ty návykové

O tom, že některé věci máme rádi, některé neradi, některé nesnášíme a některé zbožňujeme už jsme si říkali, ale………Nedávno jsem zaslechla  je dobře, že se vídáme jen občas, aspoň se ti neomrzím " a tak jsem přemýšlela o tom, že některé věci" si dáme rádi někdy, některé kdykoliv ……

Když pominu takové ty  návykovky jako jsou cigarety a kafe, možná Cola, které obsahují vyloženě návykové látky, jsou věci, které když si dáme 5x,10x týdně, pak je několik týdnů až měsíců nemusíme vidět, přesvačí se nám a chvíli to trvá, než se chuť na ně vrátí, ale tak jako tak, vrátí se časem vždycky znovu, například chleba, pečivo, pomerančový džus, vepřový řízek.

Na kafe a cigára mám návyk, musím je mít každý den, ale třeba taková Cola-na tu určitě návyk nemám, mít ji nemusím, můžu ji nahradit jakoukoliv jinou tekutinou, ale na Colu jsem za posledních 40 let nikdy mít chuť nepřestala.

Pak jsou i takové, kterých když se přejíme nebo přepijeme jednou nebo opakovaně, už si je nedáme nikdy. Třeba Becherovku si já nedám už co živa budu!

No a pak jsou ty na které, bez ohledu na zkonzumované množství, máme chuť vždycky znovu, kdykoliv. Například slané mastné brambůrky, slané buráky, pistácie, mléčná čokoláda s oříšky,mandlemi nebo bez nich, banány- kdykoliv-vždycky-musím.

Návykové mohou být i hormony, teda takové ty co se při různých činnostech uvolňují odněkud někam, třeba při joggingu, když šlapky nohou plácají o tvrdý beton, je to prý návykové:-), ale, nejen při jogingu, uvolňují se třeba i při jiném vydávání energie, třeba při jízdě na kole, mordování se v posilovně, nebo při sexu, zřejmě i při milování:o). No a zase, někteří lidé joggují, cvičí, jezdí i sexují a hormony se jim nepřesvačí, někteří zase naopak nemají potřebu uvolňovat a vyplavovat hormony vůbec nikdy, někteří jen občas, někteří jen na etonu, někteří jen v posilovně………

Návykoví mohou být ilidé, mohou nám chutnat" jen občas nebo taky nikdy. Někteří mohou chutnat" hodně, jako to joggování a jízda na kole, jako pomerančový džus a vepřový řízek.

Někteří pak taky jako milování, Cola, slané brambůrky, čokoláda a banány.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *