Čím míň místa, tím větší auta

S parkováním v Praze je to čím dál tím horší,nevím jak jsou na tom záchytná parkoviště na okrajích Prahy, protože tam mě, jako člověka pohybujícího se výhradně ve středu Prahy (a to i ve čtvrtek), nikdy nenapadlo zajet:o).

Pokud jde o vyložené centrum, tedy Prahu 1,2 a 5, situace s parkováním je tam úplně šílená, ale ti co zde bydlí mají aspoň jakous takous šanci zaparkovat svá auta se svými parkovacími kartami v modrých zónách, bohužel například Praha 10, byť se částečně v centru nachází a na Prahu 2 bezprostředně navazuje, modré parkovací zóny nemá.

Podstatným faktorem omezujícím běžná parkovací místa pro plebs zde (nejen) bydlící, se stal jakýsi předpis vydaný stavebními úřady městských částí, totiž, že pokud vybudujete, či zřídíte nově nebytový prostor, jste povinni k němu opatřit placené a označené parkovací místo. Nebytových prostor je všude milion a parkovacích míst k nim rovněž.

Jako problém nejzásadnější pak vidím nejnovější autovou módu. Každý normální člověk by si myslel, že vzhledem k cenám pohonných hmot, a "úložnému prostoru" parkovacímu, budeme si kupovat auta malá, skladná s co nejnižší spotřebou, ovšem opak je pravdou, dnes musí mít každý autobus! No a tak pokaždé, když projíždím svou velkou krávou úzkými uličkami cestou k domovu a snažím se o centimetry minout zrcátka trčící mi před přední sklo zprava i zleva, myslím si

No jasně vy blbouni, kupte si všichni ještě větší krávy, třeba Hummery, ať už se tu vůbec nehnem!" :o)))

Langusta

cat, tak to je ona, Langustička:-)) 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *