Chodíte se na 1. máje líbat pod stromy?

A proč? A pod jaké?Jedna z moc hezkých tradic, určitě stejně hezká jako Svatý Valentýn ( akorát to výjde levněji) je líbat se na 1. máje pod rozkvetlým stromem. K té tradici se pojí jakási pranostika, která říká, že děfčata takto nepolíbená by uschla, nebo, že by jim uschly?  Nevím, ale nakonec to výjde nastejno, protože co s neuschlou s uschlou, že:o).

Úmyslně říkám strom, protože zde se pranostika různí. Znám také, co říkají, že ten zaručeně správný strom je třešeň, i ty co tvrdí, že je to jabloň, ať tak či tak, letos budou problémy!

Příroda je celá nějaká poblblá už od konce loňského léta, které skočilo ví Budha kdy. Každopádně vzpomínáte? Všichni jme měli pocit, že tak barevný podzim nepamatujeme, ale myslím, že to nebyl jen pocit ani krátká paměť, tak barevný podzim jsme prostě ještě nikdy neviděli.

Aby toho nebylo málo, přišla zima jakou jsme ještě nikdy neviděli, mimořádně teplá a skoro bezsněžná a plynule přešla v časné jaro.

Za posledních 10 roků nepamatuju, že bychom bazén čistili a napouštěli v březnu a taky, že bych u něj v polovině dubna ležela svlečená, škoda, bývalo to lepší:o).

Šeříky, tak ty odjakživa rozkvétaly tak, aby se daly trhat nejpozději od 5. do 9. května,  jabloně i třešně bývaly kvetoucně připravené pro líbací 1. máje a tolik hvězd na obloze, jako jich bylo na nočním nebi včera, patří z našeho úhlu pohledu na oblohu zimní.

Všechno je nějak jinak než by to mělo být a nikdo neví, jestli to tak už zůstane, nebo jestli je to takhle jen poprvé a nebo jen poprvé a naposled, a tak, nečekejte s tím líbáním až do 1.,  protože pokud byste chtěli dodržet tu tradici, budete muset zapomenout na třešně a jabloně a přesounout se třeba pod jasmíny, ale každopádně, je škoda ztrácet čas a je fajn líbat se každý den, nikdy totiž nevíte, kdy je to naposled.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *