Nevěry virtuální a, je to vážné?

Méně vážné než klasická nevěra? Myslím, že ne!
 

Nedávno jsem četla v nějakém časopise, že existuje poměrně vysoké procento obyvatelstva, které sice není svým partnerům nevěrno reálně, ale zato navazuje a udržuje velmi čile nové vztahy na internetu či prostřednictvím mobilních telefonů.
Abyste rozuměli, takový člověk nikam nechodí, z práce jde rovnou domů, nepotřebuje žádný mimořádný volný čas, vystačí si prostě se svým mobilem a k tomu samozřejmě s někým podobně postiženým:o).
Znám to z praxe. Mám kamarádku, které se tohle stalo, po 2 letém soužití v partnerském vztahu se jednoho dne stalo, že on šel do práce a mobil zůstal ležet na stole, ona po něm sáhla a bylo to tam, smska přes několik smssek a ještě navíc erotická, a v uložených zprávách desítky dalších. Moje kamarádka tvrdí a já nemám důvod jí to nevěřit, že nikdy žádnému svému příteli nečetla poštu, nikdy mu nelustrovala telefon, ale ve chvíli, kdy tam ten telefon ležel si prý o to vysloveně říkal, tak to udělala, netuší proč, protože neměla naprosto žádný důvod ho podezírat.  A zůstala PAF.
Od toho dne v průběhu dalších 14ti dní ten telefon projela ještě mnohokrát a vždycky tam byla nějaká další "milá" zpráva, pak se rozhodla si se svým přítelem o jejich vztahu promluvit.
No, na jeho smskování, ani na projíždění telefonu v tom jejich rozhovoru vůbec nepřišla řeč, nebylo to nakonec ani nutné, protože když začali společně svůj vztah rozebírat, s překvapením zjistila, že jemu v tom vztahu nevyhovuje asi tak 85% věcí a že setrvávat v něm je evidentně trápení pro ně pro oba.
Kdyby nenašla tu smseku a pak ty další, nikdy by ji nenapadlo něco řešit a on by jí asi nikdy nic neřekl, protože jí nechtěl ublížit a tak si našel tohle řešení. Možná by se časem vzali, měli spolu děti, on by si posílal a přijímal své zamilované smsky a tak by to třeba trvalo mnoho let, tolik let, než by mu ta virtualita přestala stačit.
Takže, vo co de? No asi o vztahy jako takové a jejich kvalitu, o to, aby lidé byli schopni komunikovat i o tom, co jim spolu nefunguje a pokoušeli se to zfunkčnit a když to nejde, šli od toho. V dané chvíli to sice tak nevypadá, ale ublížit najednou je mnohdy lepší než otrávit sobě i svému partnerovi celý život.
Ti dva z mého příběhu žijou už skoro dva roky bez sebe a vypadá to, že jsou docela spokojení:o)
Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *