Česká pošta díl 2.

Reklamace ! 

Unavený adresát mi dnes dopoledne sdělil, že na poště ve F-M mu poradili, aby si k reklamaci nechal zaslat originál podacího lístku, nevím zda mysleli nechat poslat Českou poštou", ale zkoušet to nebudu a tak jsem se vypravila reklamovat na poštu odesílací.

Kancelář vedoucího zamčena, na dveřích cedulka V případě nepřítomnosti se obracejte na přepážky č. 2 až 7", obrátila jsem se na přepážku č. 2.

Paní přepážková si prohlédla podací lístek, vyslechla co chci a

přepážka : A to jste posílala do Frýdku nebo do Místku?"

 já :  Do Frýdku-Místku, je to nějaký problém?"

přepážka : No musíte si vždycky rozmyslet kam něco posíláte, třeba TADY máte napsáno MÍSTEK!"

já : Ano a před tím MÍSTEK mám pomlčku a před ní mám napsáno FRÝDEK…"

přepážka :   Aha. No 3 dny máme na doručení." usmála se a posunula lísteček zpět ke mně.

já: Chápu a od kdy se prosím počítají ty 3 dny?"

přepážka :  No přece…….. doručeno musí být do 3 dní!"

já : Chápu, takže když, pokud je doručeno, spočítám 3 dny zpátky a dostanu den, kdy byla zásilka podána?!"

přepážka :  E?"

Pak jsem se dozvěděla, že vedoucí má dovolenou a zastupuje ho POŠTMISTR, ano, taková věc opravdu existuje a poštmistr tam byl, seděl za stolem ve své kanceláři, četl noviny a comp měl vypnutý. První co mě napadlo bylo, že tím pádem nebude vůbec vedět vo co de!

Povyprávěla jsem mu celý ten příběh o  obálce poslané ve čtvrtek ráno do okresního města na Moravě,o tom, že dnes je středa odpoledne a nikdo neví, kde ta obálka je.  Nebyl překvapen, asi už dělá u České pošty dlouho. Pak po mně chtěl, abych mu nadiktovala obsah, tak jsem to udělala a on se mě zeptal jakou měly ty věci velikost ( netuším proč), řekla jsem že S a on se zeptal jak velká je velikost S, já řekla, že třeba já mám M, ale že tohle S bylo dost velké, takže bych se do něj vešla i já. Pečlivě si mne prohlédl a všechno to zapsal. Pak se zeptal, kam mi mají podat zprávu, když adresa odesilatele je pražská a já jsem ve skutečnosti fyzicky S-M v Roudnici.

já  Pokud to budete posílat Českou poštou, tak je asi úplně jedno na jakou adresu to pošlete, ne?"

Pak jsem pochopila, proč musíte mít k reklamaci podacího lístku originál, dají vám na něj razítko, že UŽ jste reklamovali!

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *