Možná neumí číst, ale rozhodně umí počítat!

Odpadový kolaps, to je další věc, která mi ničí život už nejmíň rok, u Labe i u Vltavy.U Vltavy spočívá problém v tom, že popelnic a odvozů máme sice zaplaceno dost, okolní domy však nikoliv a tak se od doby začátku stavby ( a s ní spojeného chosu kolem domu) začalo stávat, že naše 3 veliké popelnice vyvážené 2x týdně, nemohou popeláři vydolovat z odpadu naházeného kolem nich a na ně. Marný boj, který městskou část to nezajímá, protože odpady jsou Magistrátu, Magistrát to nezajímá, protože každý si platí odvoz odpadu jaký si chce platit a nikdo nechce pochopit, že nechceme platit odvoz odpadu, který si nechce platit nikdo jiný z celičké ulice.

U Labe se to zdá jednodušší, ale! Odpad se tu vyváží v letním pololetí červen až listopad 1x za 14 dní (asi, aby to víc smrdělo a zamrzalo), v zimním pololetí prosinec až květen 1x týdně ( asi aby to tolik nezamrzalo a nesmrdělo). Nádoby vlastníme 2 , jednu 240 a jednu 110 litrovou, na léto platíme tu velkou, na zimu malou, jenže! Máme tu přechodné období, zimní odvoz 1x týdně končí v květnu, ale ten letní se platí až v červenci, takže se občas stane,  že v červnu malá nádoba odpad nepojme a ta velká se v listopadu vysypává prázdná (neptejte se prosím, kdo toto vymyslel).

Další zakopaný pes spočívá v tom, že chvílema jsme tu 2 a chvílema je nás 7 ( což znamená, že bychom potřebovali 3 malé a 2 velké nádoby a nebo taky, že by stačila stále jedna malá).

Před 3mi týdny v neděli evakuovala Adéla se všemi Gremliny a Pokemonkou a u  malé popelnice se ve stejné chvíli objevilo 5-6 igelitek plných použitých plen a dalšího odpadu (ani nechci domýšlet,kde je měla uskladněné do chvíle odjezdu), ta neděle ovšem byla špatná neděle, protože po ní nenásledovalo odvážecí úterý, odvážecí úterý naopak té odjezdové neděli předcházelo a tak se stalo, že jsme odpad přendali z malé do velké popelnice s tím, že se to nějak zařídí.

 No já jim tam napsal lístek, aby zatroubili, ale nezatroubili!" děl zasmušile Filip, když jsem přijela ve středu a vznesla dotaz, proč je velká popelnice stále plná a malá stále prázdná. Popeláři přijeli, velkou plnou nádobu nechali bez povšimnutí a zachrastili malou prázdnou, nezatroubili a odjeli a tak jsme dalších 14 dní plnili popelnici malou.

Odvozové úterý nastalo dnes a tak jsem včera večer napsala lístek já :

 Pánové vysypejte mi prosím obě, díky!" , lístek jsem vsunula do plastové košilky protože pršelo a naházela jsem do ní v desetikorunách 80,-Kč.

Nezatroubili, ale v 7 ráno, když jsme šly se Zlatem čůrat, stály za branou dvě prázdné popelnice:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *