Vysvědčení

Tak tu zase máme konec školního roku a před sebou prázdniny.Mnohé děti, tedy myslím ty, které nepředvedly své znalosti už vysvědčeními maturitními, prožívají stres určitě už několik dní, možná týdnů, mnozí rodiče ale dostanou tu šlehu až zítra, možná ne, protože dostali varování už vysvědčením pololetním.

Dneska mi volala máma, tedy ne kvůli vysvědčení:o)) a říkala, že volá už podruhé tento týden proto, že jí po mně začalo být smutno. Chtě nechtě mi to přivodilo okamžitý výbuch smíchu, protože mámě bylo letos 74 let, pak mě ale napadlo, že jednou to prostě přijít muselo:o). Pak jsme si taky ale vzpomněla, jak jsem se s vysvědčením na kterém byla jedna 2 z českého jazyka, plížila za mámou do práce a 5ti minutová cesta mi trvala snad 3 hodiny. Dopadlo to tehdy celkem dobře, sice se zlobila a ostentativně mi podala 2,-Kč na zmrzlinu, nicméně jsem dostala jen měsíc domácího vězení, abych měla dost času doplňit si vědomosti, v srpnu jsem už ale myslím směla ven:o) ( možná ne, možná jsem provedla nějakou jinou hrůzu:o))

Až budete zítra prohlížet vysvědčení svých děti s kterým nebudete spokojení, pomyslete prosím na to, že podstatné je, že jsou zdravé a mají Vás rády a že za ty případně špatné známky nesete rozhodně stejnou zodpovědnost jako ony, protože pokud se budete divit a zlobit až zítra, na něco jste zapomněli v průběhu posledních 10ti měsíců, možná jste měli málo času, nebo prostě jen jiné zájmy a tak si zítra zkuste se svými dětmi říct, že po prázdninách se polepšíte, všichni:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *