Ještě větší kretén než jste doufali!

Připadáte si někdy jako kretén?" ptá se dnes Lorrain a já odpovídám  ANO", nicméně jsem došla k poznání, že se zdám být ještě větším kreténem než si myslím, že jsem:o)Tak třeba tahle historka, je z mé oblíbené Pražské stavby.

11. června jsem podepsala smlouvu na provedení stavebních úprav spočívající zhruba v opravě 5ti stropů, vyrobení 1 podlahy, opravě 1 podlahy, vsazení 1 dveří a přemalování 3 místnosti. Cena nijak příznivá, dalo by se to pořídit celé tak řekněme o 20% levněji, jenže já už jsem z těch staveb vysílená a pak, fceně byl i dovoz materiálu, stěhování nábytku, odvoz bordelu a taky úklid….zaplatila jsem 30% zálohy z celkové ceny, přesně podle smlouvy.

11.6. rozvrtali řemeslíci 3 stropy a zhruba 6 pracovních dní se je snažili dát znova dohromady, den co den znova a znova. Celou dobu nesvítilo ani v jedné místnosti světlo a každý předmět interiéru pokrýval bílý prášek podobný hladké mouce, takže jsme s Károu uklízely den co den, v bílé mouce totiž můžete pobýt den dva, ale ne 6 pracovních a 2 volné. Pak se tito 3 řemeslníci šéfovi ztratili, uběhly 2 dny prodlevy a šéf přivedl 3 jiné. Toto ráno začalo tak, že 3 noví muži přešli bez povšimnutí 3 stropy rozvrtané a jali se vrtat do čtvrtého, čemuž ovšem předcházela hláška  No paniii my tu máme rekonstruovat strop a vy to nemáte vyklizený!!!" beze slova jsem se vrátila do své moučné postele.

Rozvrtáním čtvrtého stropu mi zbyly v bytě k užívání 3 místnosti, moje ložnice, jídelna a koupelna, všechny 3 pokryté bílou moukou.

Po 3 týdnech onemocněl šéf a asi i všichni ostatní a moje stavba vypadá tak, že 1 strop není udělaný vůbec a 4 jsou zhruba v 90ti % stavu-což znamená znovu (nejméně jednou) přebrousit ( zhruba kilo hladké mouky) a přemalovat ( nejméně jednou). Podlahy jsou částečně opravené a částečně položené, nevyspárované a 2 místnosti jsem si už vymalovala sama, protože celý týden nepřišel ani jeden řemeslník.

Včera vnoci mi přišel omluvný mejl od šéfa, v kterém vysvětloval, že je stále velmi nemocný a sžírán vysokou teplotou, samozřejmě všechno dodělají hned jak se uzdraví. V tom mejlu mě nezapomněl požádat o zaplacení další zálohy za už provedené práce  takových 20 tisíc, kdybyste poslala paní K.   …………".

Ano, tak tento člověk mě považuje ještě za většího kreténa než jsme doufali:o). Ovšem zase je to třeba brát tak, že po měsíci života v hladké mouce se budu moct těšit na úklid:o))

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *