20.07.2007

a svatba jako řemen:o) 

Proklaté horko včera bylo, na svatbu rozhodně a na svatbu na kopci kam se musí pěšky, pokud nejste nevěsta nebo ženich, nebo jejich řidič, rozhodně rozhodně:o)

Všechno to začalo kolem druhé v Loděnicích v hospodě Století kam já dorazila až ve tři, protože jsem prostě měla dopoledne důležitější program než je svatba:o), a trochu mě překvapilo, že tam všichni ještě jsou, ženich se potí v obleku a vestě jako okno a nevěstu nikde nevidno, ačkoliv obřad měl začít za půl hodin v 16 km vzdáleném kopci. Pár minut na to, jsem ženichovi odebrala svatební kytici zabalenou v papíru, protože se snažil zapálit si cigaretu tak vehementně, že to vypadalo, že kytka chytne.

Svatba měla sice dobrovolné koordinátory Žloutka a Senovou, kteří kontrolovali nejen, co kdo pije a jakou by si tím mohl na čem udělat skvrnu a tak zničit ostatním celý den, ale také to, jak , kde a proč se kdo potí, nicméně se ve ¼ na 4 zjistilo, že veterání limuzína v které měla odjet nevěsta, prostě nenaskočí.

Ve ¼ a 3 minuty byl zkoprnělému Filipovi z Langustičky vysazen ženich a během další minuty jsme postavili pro nevěstu improvizovanané lešení, nadzevedli na ní všechny obruče a vsadili ji do auta. Každý kdo někdy nasedal do Hummera ví, že 10ti cm podpadky a šaty s vlečkou nejsou pro nástup do 1. patra to pravé:o)).

Pod kopec jsme dojeli kolem ¾ na 4, tedy čtvrt hodiny po plánovaném obřadu, naštěstí se ale stalo, že svatba, která se měla odehrát ve 3 si myslela, že ve 4 a tak přijela v půl 4, takže jsme pod kopcem postáli ještě další půl hodinu v které nejen přítomní MP, ale kdokoliv prošeduvší licitoval, zda Langustička s nevěstou projede či neprojede hradní branou. To už byla nevěsta, představující si jak na těch podpadcích a s vlečkou klopýtá do kamenitého kopce, opravdu téměř v mrákotách:o)

Langustička projela a pak už všechno i procházelo hladce i ta ANO a ANO a všichni, jak nás tam bylo přes 40, jsme před těmi ANO i po nich byli hodně dojatí a opravdu úplně všichni:o).

No a pak už jsme dělali takové ty věci co se na svatbách dělají a pak taky takové co se dělají na svatbách veselých. Před setměním dorazil 211cm l.ligový, úplně černý basketbalista s českou občankou a když tančil s nevěstou, vypadalo to, jako by s ní dribloval. A pak se setmělo úplně a ženich vybalil krabici Kubánských doutníků, které s Milčou koupili po své dvouměsiční známosti na poznávacím" zájezdě na Kubě a ženich přidělil po jednou doutníků každému ze svých mužských přátel a taky mně, protože prý  kdo jiný ano, kdyby já ne". Jinak všechno probíhalo poměrně standartně, Cirkusova stínová udělala scénu a zmizela s jeho telefonem, klíči od auta i kreditníma kartama,Cvičílkovi se tiše a nenápadně zčadili a pánové z Texxu předvedli striptýz. Filipovi se nejvíc zamlouval ten basketbalista a když to vypadalo, že si bude zkoušet jeho hadí pantofle velikosti 64, napadlo mě, že bych měla jet:o)

Když jsem v hluboké noci odjížděla od Berounky k Labi, měla jsem z toho dne globálně úplně skvělý pocit a cestou jsem si říkala, že je to fakt prima, když člověk bez ohledu na to, kolik už mu je let, potká člověka, který k němu patří, no a přesto, že jsem tím autem jela sama,

kupodivu jsem za volantem neusnula:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *