Tak máme reformu……..!

Těžko říct na jak dlouho, nikdo asi neví kolik "tlustých" novel ji v příštích měsících změní, případně kolika  Nálezy  ji Ústavní soud zruší a zda to bude už s těma novelama a nebo před, každopádně sledovat včerejší zápas v PS přebilo všechny ostatní TV programy, včetně VKVček:o), zejména poslanec Rath byl jako obvykle velmi výživný:o)Pravdu povědíc zatím těm úpravám napříč mnoha různými zákony nerozumím, ne možná není správně nerozumím, prostě nevím jak a kam si co dosadit, protože přijatý zákon se dotýká všech možných §§ různých zákonů, rozhodně zákona o DPH, pak toho o sociálním a zdravotním pojištění, a pak taky toho o daních z příjmu.

Po rovné dani ani slechu ani dechu, v sazbách ještě trochu větší bordel než jsme byli zvyklí, zatím těžko říct, jak si příjdou na své daňoví poplatníci a ještě těžší říct, zda tato věc může skutečně vylepšit výběr daní.

Reforma rozhodně podstatně vylepší na dlouhou dobu příjmy vydavatelů odborné literatury a výrobců všemožných účtovacích programů, protože všechno co máme doteď můžeme vyhodit a zakoupit nové  v plném znění" a po pár měsících znova a pak znova.

Na své si taky ještě určitě příjdou do konce roku obchodníci, protože je nezbytné vykoupit všechno, co je zatím s přidanou hodnotou 5ti% a v neposlední řadě stavební firmy a řemeslníci co taky účtují zatím jen 5%.

No a kdo nemáte našetřeno na nákupy zásob nezoufejte, máme tu totiž ještě neviditelnou ruku trhu" a tak třeba v Ikea můžete koupit opravdu pěkné hrnky na kafe za 7,-Kč kus, v OBI obkladačky a dlaždice po 99,-Kč za m2 a včera jsem koupila v Litoměřickém Intersparu ředkvičky po 1,-Kč za svazek obrovských červených úplně čerstvých, no a kdo by u takových cen koukal na to, jestli je DPH 5,9 nebo 19 %.

 

P.S. Chudák poslanec Paroubek, na nápravy a opravy tohohle guláše bude potřebovat nejméně 2 volební období:o))

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *