Na řidiče čekají od středy na silnicích další změny

Ano, od této středy, takhle narychlo, změny jsou totiž nezbytné a stav alarmující!

Za letošních prvních sedm měsíců zemřelo na silnicích 612 lidí, o pětinu více než za stejné loňské období. Jen za uplynulý víkend zahynulo při dopravních nehodách 13 lidí. Přitom od 1. července 2006 je v Česku zaveden bodový systém postihu neukázněných řidičů, který měl počet mrtvých podstatně snížit.

Ministr Langer je vážně znepokojen, z funkcí jsou odvolávání nezodpovědní kteří chtěli být vloni zodpovědní a systém vychvalovali.

Ten systém sám o sobě asi špatný není, špatné je, že zákon opět prakticky téměř nikdo nedodržuje a pak zejména to, že za víc jak 13 měsíců se z něj nepodařilo odstranit nesmyslné kraviny a zásadní věci ( svítící cyklisty) se do něj naopak přidat nepodařilo. Nuž ale nezoufejme, máme tu první vlaštovky, které jistě zásadním způsobem nehodovost sníží…… patrně se prostě mocným zdálo, že těch kravin je v zákoně málo a je potřeba přidat další.

Co se od 22. srpna změní v pravidlech
Za neoprávněné stání na parkovišti pro invalidy už nepůjde udělit roční zákaz řízení. Zůstane však pokuta až 10 000 Kč.
Pokuta až 50 000 Kč už nebude hrozit cyklistům a ostatním řidičům, kteří sami sopbě způsobí při nehodě újmu na zdraví.
Zruší se výjimka pro řidiče poskytující poštovní služby.
Za chybějící, zakrytou, nečitelnou či jinou než přidělenou registrační značku bude roční zákaz řízení a pokuta až 10 000 Kč. Body se za to ale udělovat nebudou.

Úžasné co? Takže buďte v klidu, za špinavou SPZku už Vám body nikdo nenadělí, jen zaplatíte pokutu a rovnou Vám seberou na rok řidičák. Cyklistům nepřikážeme svítit a když si po tmě rozbijou své vlastní huby, žádnou pokutu už nedostanou.

Takže od zítřka, jo a děkujeme, tohle nám opravdu ale opravdu moc chybělo:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *