Last, last minute

Nevím jestli jsme už my Češi pochopili co vlastně termín "Last minute"  znamená a taky si nejsem jista, jestli tu věc zdejší cestovní kanceláře nabízí tak, jak je to ve skutečnosti míněno, spíš mám dojem, že ne než že jo:o) Možná na letištích letenky ano, možná, že se cena se před neobsazeným letem opravdu podstatně sníží,a le ty zájezdy, no nevím.

Běžně jezdím maximálně na jednu dovolenou za rok, do tepla a v zimě, ale poslední rok přinesl do mého života tolik změn, tak proč by se neměla týkat zrovna dovolování si:o)

Že po březnové dovolené bude následovat ještě jedna jsem doufala, že možná ještě jedna jsem tušila, ale, že budu muset jet na dovolenou letos celkem čtyřikrát, tak to mě nenapadlo ani ve snu.

Ta březnová bývá daná, jediné co se na ní mění bývá termín a obsazení osob.

Červnová byla očekávaná a samé překvapení, tušila jsem jen rámcově kam jedu a proč, ale kde který den hlavu složím nebylo mnohdy jasné ještě ani v pozdní odpoledne.

Červencová byla naplánovaná v hrubých obrysech, velmi příjemná, i když pravda, dvě-tři osoby bych na ní raději vůbec nepotkala.

Pokud jde o tuhle, doufám letos poslední, jasné bylo jen to, že moře by mělo být teplé a neměl by to být v žádném případě Atlantik a tak jsem se před 14ti dny začala brodit v telotách vzduchu a vod, v nabídkách cestovních kanceláří a taky cenách. Jako jediné uspokojivé se mi zdály ty teploty, ceny mi připadaly naprosto nepřiměřené prakticky všechny a jakmile jsem nalistovala nějakou CK, okmažitě jsem začala vzpomínat, jestli jsem její klienty neviděla už v minulosti v  nějakých zprávách sedět na silnici na kufrech nebo přinejmenším otrávené sedět v hotelu, protože se jim v tom vedru nechtělo chodit desítky kilometrů k moři. Zhruba po týdnu mi bylo jasné v hrubých obrysech kam a taky to, že to je asi tak všechno co jsem schopna si ujasnit a tak jsem zavolala majiteli jedné CK o které vím na storpo, že pokud zůstanu někde sedět na kufrech, budu v první takové skupině.

Byl moc hodný, říkal, že si to nechá projít hlavou a že mám zavolat za 2 dny a za ty dva dny mi řekl kam, proč a za kolik a taky mi udělal různé slevy i přesto, že to co mi vybral v nabídce last ještě nebylo ( bylo by to tam až za 3 dny:o)), a tak jsme byli asi oba spokojení, já, že vím kam jet a on, že všechno prodal.

Ve čtvrtek, na poslední chvíli jsem šla platit a změnilo se téměř všechno, den odletu, doba letu, způsob stravování, ostrov i cena, na poslední chvíli:o) , zůstaly jen fíky, olivy, teplé moře a úřední jazyk. V Řecku je prý úředním jazykem řečtina:o) hovorově pak prý i angličtina, takže to vypadá, že ke svým mnoha hovorovým jazykům přidám i řečtinu:o)

No a takhle nějak by to mělo vypadat

a taky takhle 

A pak taky ještě i různě jinak:o).

Ano přátelé, i takto bez přípravy cestují domácí české buchty:o))

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *