Účty prohlížím

většinou nedbale, většinou se začtu jen když se mi zdají moc vysoké, třeba když je platba za telefon jako bych koupila  kozu, nebo čtvrt prasete.

Aneb, den s O2!

 

O2 účty tu mám za poslední 2 měsíce poskládané a neplatím je vůbec, ani ty od Vltavy, ani ty od Labe, nedostala jsem totiž ani půl kozy ani 1/8 prasete.

Dneska  nemám dobrou náladu protože mám pocit, že pořád uklízím jen na těch záchodech, špatná nálada je ideální na vyřizování restů a tak jsem se pustila do velkého úřadování, mezi jiným napsala VZP, že nechci platit penále (protože není regulované), a pak vyřídila i mnoho dalších písemností a pak se mi na dně hromady dostaly do rukou znovu ty účty O2.

Labská linka, koukám na to, období od 10.9. do 10.10, sakra pořád mi účtujou tu službu Zábava u které reklamuju už od května, že nefunguje a taky službu  O2 Internet B. samozřejmě v plné výši, přestože od května reklamuju, že nefungují ani zpoloviny.

Beru do ruky foun a vymačkávám ty desítky nesmyslných čísel dokud se nedostavu k živé bytosti, která mi ovšem sděluje, že není ta pravá a že mne přepojí. Přepojila a já se dozvídám, že nikdo neví, že technik nařídil už v srpnu odpojit Zábavu, která nás už od května stejně nebaví a proto mi ji účtují stále v plné výši – suma sumárum za všechny ty polovičaté až žádné služby skoro 2 tisíce měsíčně, takto jim dlužím necelé 4, vrátit my měli za 6 měsíců nejméně 6. Paní sepisuje 150tou reklamaci a splatnost 2 faktur posunuje na období po jejím vyřízení.

Vltavská linka přišla na řadu hned poté, koukám na to, fakturujou 1.958,- Kč, proboha za co? Říkám si, beru lupu a studuju jednotlivé položky – pevná linka,  O2 Internet B., OT Zábava, faktura je za období 11.8 až 10.9. a 11.9. až 10.10., ale………..internet mi přece odpojili na základě žádosti už 2.8.!  

Beru do ruky foun a vymačkávám ty desítky nesmyslných čísel dokud se nedostavu k živé bytosti, té správné. Studuje mé účty a ví bůh co ještě všechno a poté mi sděluje, že O2 Internet je mi účtován nadále proto, že je stále připojen.

Divím se! Jak je to možné? V červnu jsme podali žádost o odpojení a od 2.8. přestal fungovat, zhruba od 10.8. používám úplně jiné připojení!

Nešel?" diví se operátorka tak to byla asi porucha!"

Porucha? Divím se já, porucha trvající týden, porucha, kterou jsem nehlásila protože jsem počítala s odpojením, když jsem o něj požádala?A kdy jste tu poruchu odstranili?

Nic nevědí, nemají o žádné žádosti o odpojení záznam, 02 Internet prý mám stále připojen. Splatnost faktur nelze odložit do vyřízení reklamace, u Vltavy to nelze, u Labe ano. Marná sláva, teď musím čekat až se vrátí Filip od moře a najde potvrzenou žádost o odpojení, bohužel do té doby už nastane i splatnost další fakury.

Odkládám telefon a znovu jej beru do ruky, volá  mi K. obyvatelka Vltavského bytu A, která vznesla před měsícem požadavek na přepojení své linky do bytu B, dotazuje se mne, kde v bytě B se nachází dráty O2. No já to nevím, nikdy jsem nebydlela v bytě B, nikdy jsem tam tedy neměla ani telefon, v bytě B bydlela paní S a kam dala dráty O2 netuším.

 Ale ty dráty O2 musíte najít" sděluje mi paní K. protože jinak O2 nemůže do bytu B převést telefon z bytu A!

Tak, vlastně jsem byla dodnes docela spokojený uživatel, který jen platil co nedostal, teď budu navíc pro O2 ještě vyhledávat dráty! Nakonec proč bych nebyla za vola i u O2.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *