Bude od Nového roku u lékařů a v nemocnicích bezpečněji?

Sice ty poplatky, které se mají v ordinacích platit od Nového roku moc nechápu, myslela jsem si totiž, že návštěva lékaře" znamená rovnou taky nějaké ošetření za které dostanou lékaři zaplaceno od zdravotních pojišťoven, kterým my všichni ( s výjimkou těch, kteří mají nárok na výjímku) zdravotní pojištění platíme, nestává se mi totiž moc často, že bych chodila k doktorům jen tak pokecat.Taky nevím, jestli ty poplatky zůstanou lékařům jen tak, nebo jim příslušné částky pojišťovna odúčtuje z vyúčtovaného a nebo, jestli je dochtoři budou odevzávat pojišťovnám, státu, nebo je budou házet do nějaké jiné bezedné díry. Nevím ani, jestli když musím k zubaři 7x během 10ti dní, budu platit ten poplatek 7x. Říkají, že platby a doplatky nemají přesáhnout 5000 ročně, ale jak se to bude evidovat a nebude největší rvačka o pacienty vždycky v prvním pololetí?

Každopádně ze zdravotnické praxe posledních několika let je naprosto zřejmé, že ZADARMO to dál nepude!

Když vypustím, že i ten Heparin něco stojí, nástrahy čekají už při narození, když Vás v porodnici nikdo zadarmo nepopíše a Vy už pak nikdy nevíte, jestli jste to Vy a nebo jestli ty poplatky v ordinacích následně budete platít za Jarušku nebo Honzíka.

Nezaplatíte poplatek před výkonem sterilizace a hned další měsíc jste těhotní.

Ani povalovat se zadarmo na nemocničním lůžku se nevyplácí. To si takhle ležíte a libujete jak šetříte, pak usnete, ve 4 ráno spadnete z postele, zlomíte si 2. krční obratel, ještě vpoledne pak zadarmo poobědváte, ovšem hnedle po obědě už jste zadarmo v kómatu.    

No a tak, ačkoliv tomu moc nerozumím, docela se na ten Nový rok těším, možná, že s ohledem na ty poplatky obdrží rodičky v porodnicích kromě klystýru navíc i lihovou fixu, kterou si budou moct své dítě označkovat, ženy po sterilizaci obdrží automaticky recept na který si budou moct doplatit za antikoncepci a v nemocnicích bude možná na pokojích ke každému lůžku židle, aby si ji pacienti mohli na noc přistrčit k posteli a ráno jim za to při vizitě nikdo nenadával, že je v pokoji bordel.

 

Mimochodem, víta jakou částku regulovaného nájmu zaplatíte od Nového roku měsíčně v centru Prahy například za byt 0+1 o velikosti 25m2? Nevíte? Tak já Vám to řeknu, dělá to 1.350,-Kč.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *