Je právě tolik hodin kolik právě je,

slušného středoevropského času!

Změny času mi vlastně nevadí, naopak něco na nich je přece fajn, například sem slyšela, že když je letní čas, je prý ráno světlo stejně už v 5 a fajn je, že je potom ještě i v 9 večer. Nakonec, čas ze slušného středoevropského na ten letní si posunuje celá Evropa, že jo, tak proč ne my. Stejně, když jste kupříkladu v Řecku a je desátá večerní, těžko se Vám chápe, proč Vám někdo z Norska píše "dobrou noc", když tam je teprve osm.

Letní čas je fajn, když je léto a v osm večer můžete dělat, že už je devět a Vy jste ještě venku a je světlo a tak.

Letní čas se špatně vysvětluje zvířatům, zvířata prostě nepochopí, že už mají jít ven čůrat, protože Vy tvrdíte, že už je 10, stejně špatně se jim vysvětluje, že je blbost chodit ještě ven v 10 večer, když je terpve 9.

Taky mě teď napadlo, že letní čas musí nezbytně dělat bordel v numerologických mřížkách všem narozeným od 23 hodiny večerní do půlnoci.

Posuny času mi nevadí, ale mám ráda svůj běžný slušný středoevropský čas, daleko líp totiž vypadá, když vstávám v 9, než když vstávám v 10, taky líp vypadá, když jdu spát v 1 a neponocuju do 2, mnohem radši se budu budit každé ráno kolem 6.10 než kolem 5.10..

Takže Vážení, všichni si posuňte hodinky o hodinu zpátky, protože je právě tolik hodin kolik právě je a až se Vás dneska někdo zeptá, jestli na daném místě budete v půl 3 letního, nebo zimního času, buďte tam prostě v půl 3! 

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *