Všichni jsou už v Mexiku

aneb den popletenec! 

Dopoledne jsem se vypravila na plánovanou kontrolu, asi si mě chtěl zase vyfotit. Dojela jsem tam ve ¼ na 12 a ejhle, docenta odvolali v 11 na consilium do Motola  no jo, všichni jsou už v Mexiku, aspoň nebudu platit parkovné"  pomyslela jsem si a vyjela z areálu do Vršovického Cafefůru pro nůžky.

I přesto, že mě hned u vchodu drogošky upoutaly cedule na pudrovitý štětec, na nůžky jsem nezapomněla, ale vzápětí jsem se šla pudrovat. Poté co jsem se zapudrovala téměř od hlavy k patě a vyhodnotila barvu, která semnou nejlépe splývá, začala jsem porovnávat čísla ne testerech s těmi štětci. Nedařilo se a pak přišla prodávací žena jakože pomoct

 To porovnáváte marně, máme nové testery, značce N4  na testeru například odpovídá na výrobku značka H6 a pokud je na testeru nějaké číslo a P, pak mu odpovídá výrobek označený W8. Chápete ?" a zaklepala mi před očima jakýmsi testerem v plastovém matném kelímku a čirou skleničkou. Ne" odvětila jsem zmateně  a s jakým číslem já potřebuju skleničku, aby odpovídala testeru N3?"

Pohlédla na mne nechápavě  No vy samozřejmě potřebujete skleničku N3 k testeru N3, ale tu nemáme." Rozhodla jsem se, že pro dnešek mi stačí nůžky, a tak jsem je šla zaplatit.

Víte, že jste si vzala dvoje stejné nůžky?" zeptala se mne stejná žena u pokladny.  Jak to myslíte stejné? Stejná je na nich snad jen značka a cena, ne?". Ano oboje stojí 308!" odpověděla a mne napadlo, že všichni jsou v Motole, jen já  Bohnicích.

Moje další kroky vedly na poštu, včera jsem totiž našla ve schránce růžovou složenku od O2, že si mám jako vyzvednout 806,-Kč ( na základě reklamace) a lístek, že jsem nebyla doma a mám na poště doporučený dopis od O2 ( asi mi sdělují jak vyřídili tu reklamaci).

Na poště jsem vystála frontu a vyzvedla si 806ti korunový přeplatek od O2 a doporučený dopis od O2 v kterém mi sdělují, že mi vracejí přeplatek 806,-Kč a zasílají mi složenku kterou mám zaplatit 732,-Kč!   Máte to?

Vycházím z pošty, proti mně pán v mém věku, tak jsem mu podržela dveře, protože jinak bych ho musela těma lítačkama praštit  Noo konečně nastala doba, že mladý člověk podrží staršímu dveře!" mumlal si pod nos a mě napadlo, že tenhle taky nepřijel z Motola.

Sednu do auta, zvoní telefon, než ho najdu chvíli těšym, ale, neznámé číslo a tak se hlásím jako se hlásím, když nevím  Prosím Monika" a myslím si, že ženským hlasem, ale ten na druhé straně povídá  Dobrý den, je to Honza Doležal?"

 Dobrý den, ať voláte z Motola nebo z Bohnic, Doležal tu není!"

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *