Udělat ze sebe idiota mi nedělá problém!

Musí to ale být dobrovolně:o)

Náš právník sle vždycky kroutí hlavou a říká "Nechci to slyšet, tohle je Váš červený kříž!". 

Tak třeba soused Vojtěška, psala jsem o něm minulý týden, jak mě zastavil a povídal mi o tom, jak ho opustila……
Soused Vojtěška koupil svůj byt od jiného původního souseda někdy v roce 2004 a vytápění koksem se mu zdálo moc drahé a tak předběhl mé úvahy o pořízení plynové kotelny a a pořídil si koncem roku 2005 vlastní elektrický kotlík a začal si vytápět neekonomicky sám, následně pak byl zjara roku 2006 velmi překvapen, když jsem na něj vznesla požadavek úhrady podílu úměrnému podílu jeho bytu k prostorám domu ( cca 36.500,-) a pak přišel a plakal a já udělala idiota a jeho podíl jsem zaplatila za něj s tím, že prostě víme, že k jeho bytu podíl kotelny nepatří.
Minulý týden, jak jsme se tak potkali ( 25.11.) se ptám " A co budete dělat s tím bytem? budete ho pronajímat, když budete dlouhodobě pryč?" , pravil, že ještě neví…..
Včera pozdě vnoci došel od Vojtěšky mejl, mně a ostatním 3ma spoluvlastníkům, v kterém nám sděluje, že svůj byt prodal nějakému doktorovi a vyklizený jej rovněž už předal. Pravda, trochu mě to zarazilo, ale nakonec, jeho byt, jeho právo, proč ne, jen, nechápu proč řekl, že neví když věděl ( kupní smlouva, jak jsem si našla na stránce KÚ, byla podána k zápisu 12.11.), no a jak jsem se tak tiše divila, napadla mě nahlas KOTELNA a tak jsem vznesla dotaz, který se mi jevil jako logický " Je v kupní smlouvě zmínka o nezaplaceném podílu na kotelně? nebo se v ní o kotelně hovoří jako o běžné součástí domu?" a nakonec sakra práce, ta NAŠE DOHODA se týkala nás dvou a nikoliv nějakých dalších osob, které vůbec neznám a nedohodla jsem se s nima na ničem!
Odpověď mi přišla od bývalého souseda Vojtěšky mejlem dnes ráno, naštěstí jsem seděla :

Dobry den,
Pokud existuji k bytu nejake nesplacene zavazky, obratte se prosim na me spolu i s vyuctovanim za obdobi 1.1. – 30.11. 2007
Dekuji
RV

Tady to máš idiote! Nejbližší vyúčtování se bude dělat v květnu 2008 a krom toho, že s kotelnou má společné jen dodané teplo, nechápu co to s tím má společného.
Ale "Vojtěškovou" tu jak od něj odešla, chápu zase o trochu víc:o).

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *