Už jsou skoro TU!

I když, jak kde, zatímco Teo měl Vánoce už dneska až pozítří, tady taky budou, někdy:o) Zatím je klid, vééélký klid, občas hodím něco do hrnce a koukám na pohádky a filmy.Bývávalo hůř, kdysi dávno (už ve 22ti) jsem totiž zdědila na Vánoce babičku a tátova svobodného bratra a taky tátu a tak nás na Vánoce doma bývalo dost a každý měl nějaké rituály na kterých trval a já je musela plnit, třeba babička trvala na tom, aby strouhanka byla přesítá, strýc na tom, aby v kaprovi nebyly kosti táta zas na tom, aby fazole v salátu byly al dente", Adam na tom, aby polévka byla i čočková……, samozřejmě každý rok bylo něco špatně, třeba broskve neměly být načtvrtky ale na půlky a byly moc tvrdé, někdy pak moc měkké:o), fazole byly uvařené moc a čočka málo, někdy naopak.

Když postupně tito rodinní příslušníci ubývali, přibyla Bára a pak každý rok nějaké Adamovo děvče a tím pádem  se posunul čas večeře nejdříve na 7, aby se děvče nejdřív mohlo ponimrat ve večeři doma. Později nastal čas vařit večeři i pro dědečka a babičku Filipa a tak jsem, bezradně stojíc nad hromadou ryb a masa, vyklepla do lavoru kopu vajec a domácí dvoudřez vydezinfikovala Savem a do jedné části pak vysypala dvě kila mouky a do druhé několik pytlů (nepřesíté) strouhanky.

Pak se narodili Gremlini a tak večeře sestávala nejen z kapra, kuřecích, krůtích a vepřových řízků, salátu s fazolema a bez, rybí a čočkové polévky, ale i z mateřského mléka.

Další rok jsme se s Filipem rozhodli, že už se z chalupy na Vánoce do Prahy nevrátíme:o) a tak přibyl nový Vánoční zvyk, 24. po poledni zavézt do Prahy dárky, popřát si vzájemně k Vánocům a Adamům k svátku, ochutnat jiný salát a jiný řízek, jiné pivo a šup zase zpět na samotu u lesa.

Na zvycích je nejlepší to, když je občas změníte:o) a tak jsem letos provedla další změnu. Dnes ráno jsem se sešla s kamarádkou na kafi a protože bylo všude ještě zavřeno, donutily jsme uvařit ho mládence v Herně otevřené NonStop, pravda chvíli se cukal a trval na tom, že musíme hrát na automatech protože kafe je tam zadarmo k tomu hraní, ale když viděl jak jsme se usadily a zapálily si, přinesl popelník a nakonec i to kafe.

Eva mi přivezla cukroví ( které Filip nerad:o)) a vánočku a celé dopoledne jsme proseděly v té prázdné herně a libovaly si jak jsou to prima Vánoce:o)). Doma jsem pak vyložila z nůše dárky pro Adama a jeho partu a pak jsem jim zašla všem popřát pěkné Vánoce a některým taky k svátku a šup zpět…….:o)

Kapr odpočívá v kýblu v koupelně, maso jsem zapomněla vyndat z mrazáku, svíčková odpočívá v nálevu ve sklepě, zvířata odpočívají vpokoji v posteli, Filip s Bárou jeli do Prahy popřát…… a já už dneska shlídla víc filmů než za posledního půl roku ( samozřejmě do toho nepočítám VKVčka a tak:o)), teď si naleju panáka, jo tohle jsou nádherné Vánocééééé:o)))

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *