Radiožulvár

A proč vlastně ne? je tu přece pro všechny. 

Někteří z nás/Vás, se neradi smiřují s tím, když máme pocit, že cokoliv co považujeme za kvalitní, sklouzne kamsi, co někteří z nás/Vás považují za kanalizaci.

Abych pravdu řekla, za informační médium považuju TV a svého času jsem tvrdíla, že mi vyhovuje spíš forma událostí" než událostí – komentářů", protože názor si ráda udělám sama. Tohle už ale neplatí, protože těch událostí co se dějou je tolik, že mnohdy nestačím pochytat ani ty události, natož abych si k nim dělala komentáře a tak si ráda poslechnu i to, co k té které kdo říká, pravda je, že mám zaškatulkované ty komentátory. Pokud jde o rádio, to používám výlučně v autě a poslouchám stanice komerční, protože chci muziku a aktuální dopravní zpravodajství, nic víc od rádia neočekávám, nicméně chápu, že to tak nemají všichni, všichni taky přece nemají zatavené TV šťouchátko na stanici NOVY, všichni taky nechtějí aby na Hradě seděl dál Klaus.  Ale…….

Koncesní poplatky za rádia platíme prakticky všichni, tedy určitě skoro všichni, kteří vlastníme nějaký přístroj rádio, říkejme nám množina X.  Pokud si prohlédneme  tuto množinu X  podrobněji, shledáme, že 90% z ní nakupuje převážně v Lidlu, Penny a nebo Plusu ( já nakupuju v Penny a v Plusu pak Bio potraviny) a pokud jde o TV sleduje těchto 90% převážně NOVU, ti rozmařilejší pak HBO a NOVU Cinema a raději si poslechne Radiobulvár" než Radiožurnál.  Zbývajících 10% množiny X (momentálně nemlčící menšina), tedy ti, kteří nakupují v Tjůzexu či Esu má na TV šťouchátku zataven program ČT2.

Netuším kolik stanic provozuje ČRo, jak se která z nich jmenuje a jestli jsou ještě některé z nich poživatelné pro ty co chodí do Esa, doufám, že ano, i když asi ne, když už prý není kam přeladit.

Možná namítnete, že rádio, tedy rádio jako přístroj, valí do éteru široké spektrum bulvárních komerčních stanic.

Možná Vám odpovím, že i programová skladba stanice TV ČT1 je zde pro celou množinu X a nejen pro 90, či 10% koncesionářů, že i na ČT2 , spíš určené pro množinu Y, se objeví programy, které mi nejsou úplně blízké, protože nepatřím například ani k Rómské, církevní, či 4% minoritě a mnohdy, zejména zpívá-li v téže chvíli na ČT1 Eva a Vašek, nemám už kam přeladit. Bohužel.

Příspěvek byl publikován v rubrice Žhavé téma a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *