Věříte na pověry?

Horoskopy? Předpovědi? a tak všelijak různě podobně? a máte s tím nějaké zkušenosti praxí ověřené?:o)

Tak třeba 6.2. začíná rok Krysy podle čínského kalendáře, pro některá znamení by měl být velmi příznivý, pro některá méně, třeba my Skopci si v něm zrovna moc neužijeme, ale na druhé straně třeba Štíři, těm to prý pofrčí všechno téměř samo:o). Horoskopy mě zrovna moc neberou, zejména ty na které se dá každodenně narazit v každém časopise, novinách a internetových předpovědích, ale ten čínský…….tak ten beru stejně vážně třeba jako čínskou medicínu.

Milovaný se mi kvůli mé důvěře v astrologii (některou), numerologii, víru v osudovosti směje, on tomu všemu říká "náhoda", ale já na náhody moc nevěřím, spíš v nějaké ty Vyšší moci:o).

Úplně nejvíc ze všeho mě dostávají různá pořekadla naznačující jaký jev přináší smůlu nebo štěstí. Samozřejmě to mám rozlišené na "věci" pozitivní a negativní a podepsané osobníma zkušenostma.

Pozitivní jsou : bílý kůň ( nemusí být jen jeden), jeptiška ( lichý počet protože jsem narozena v lichém měsíci), pohřební vůz ( čím víc, tím líp)

Negativní jsou : kominík ( čím víc tím hůř), černá kočka přes cestu ( aus links nach rechts- das ist slecht!),  jeptišky ( sudý počet), rozsypaná sůl.

Průser s kominíkem se dá vyřešit, když uvidím kominíka, musím mít samozřejmě k uchopení knoflík, ale pak si nic nepřeju, knoflík musím zkrátka a dobře držet tak dlouho, dokud nespatřím rušidla, v případě kominíka jsou to kočárek, pes a osoba s brýlemi, dokud nemám všechna rušidla, nemůžu pustit knoflík, což je někdy složité, třeba za jízdy v autě, zejména pokud řídím. Někdy se stane, že mám jen jedno, či dvě rušidla z potřebných 3, ale i to je dobré, průšvih-smůla, se malinko zmírní.

Nedávno jsem přecházela přes přechod v Nuslích a vedle mne kominík, osahala jsem se, ani jeden knoflík! Tak mu povídám " Kominíku, musím si na Vás sáhnout, protože jinak budu mít smůlu!" . Smál se a dal mi kalendář, abych prý měla i štěstí:o).

Předloni počátkem listopadu mi v jednom nejmenovaném Jihočeském městě přeběhla před autem zleva doprava černá kočka, zastavila jsem, ale nikdo jiný zamnou nejel a tak jsem se musela zase rozjet, aby mi auto přede mnou neujelo. Ten víkend byl docela průšvih, ale rozchodili jsme to:o)), asi jsem pak viděla v následujících měsících dost bilých koní a nebo jeptišek ve správném počtu.

Sůl! Tak sůl jsem rozsypala v uplynulých řekněme 5ti letech 2x. Rozsypaná sůl znamená zlosti, pokud to neznáte. Se solí zacházím opatrně i při běžném solení! Předposledně jsem ji vysypala počátkem října 2005 a bezprostředně na to jsem se šíleně pohádala s Dagem. Naposled – Filip koupil předminulý týden pytllík soli, chodila jsem kolem ní skoro týden a doufala, že se toho přesypání ujme on, ale pořád tam stála a tak jsem v pondělí vzala nůžky , ustřihla malý růžek a začala sypat……..,samozřejmě, že se mi rozsypala a zlosti nastaly pár hodin NATO:o(. Naštěstí solím málo, takže přesypávání snad zase na dlouhou dobu nehrozí!

No a pak, nakonec přece ještě existuje pořekadlo o tom, že nejsilnější a nejpozitivnější ze všeho na světě, je láska, myslím takovou tu, co přenese i hory:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *