To já NE! TO Adam!

Začalo se v naší domácnosti používat před už téměř 17ti lety s příchodem Filipa.  

Tahle výmluva není nic nového, všichni ji známe jako To už bylo !" neboli  Už hořela, když jsem si do ní lehal!", případně jak ji známe nově ze silničního zákona  Osoba blízká!":o)

Kdykoli jsem se Filipa zeptala na něco co bylo jinak než být mělo, odpovídal  To já NE, TO Adam!", no a tuhle větu u nás doma aplikujeme stále, kdykoliv a v jakékoliv situaci když se to hodí, samozřejmě i v případech, kdy  u toho Adam nebyl 10 let" :o).

Spousta věcí se v rozporu se zdravým rozumem jinak než větou  to už bylo", vyřešit nedá a tak ji občas používám třeba u Vltavského Stavebního úřadu, když chci dát něco dopořádku a úředníci na mě vychrlí třeba až 36 nesmyslů, které musím splnit, pokud chci docílit třeba toho, aby prostory A a B mohly být užívány v souladu s kolaudačním rozhodnutím, protože to tak na rozdíl od předchůdce současného Stavebního úřadu, bývalého Stavebního úřadu, chci. Takže, když to nejde po dobrém, pak  to už tak bylo".

Dnes mě zaskočil Stavební úřad u Labe, když jsem vznesla dotaz na ohlášení stavby – bazén. Vysvětlila jsem, že stavbu bazénu stávajícího jsme ohlašovali obci, protože jsme se vešli do patřičných metrů (skoro:o)), ovšem nyní chceme stávající bazén nahradit bazénem novým, zhruba o 2 metry (tak nějak:o)) delším.

Ovšem ouha!

 Tak to Vás zklamu, Vy bohužel nic stavět nesmíte, protože Vaše pozemky jsou mimo zastavěnou část obce a na jejich široké okolí není vypracován územní plán!" sdělila mi úřednice.

 Nesmím si postavit bazén o rozměru 7x 3,8 metru na pozemcích o rozloze cca 15 000m2, když navíc všechny ty metry nemají kol vůkol jediného souseda ?" ptám se poněkud překvapeně.

No jo, tak co se dá dělat, TO JÁ NE, TO ADAM!, asi:o)

(Žádná brnkačka, to je všechno z toho, že nemám sekretářku:o))

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *