Chce se mi o Zelenkovi, ale

nechám to asi na zítra, taky se mi chce o krizích středního věku, ale to asi nechám na pozítří :o), chce se mi o regulačních poplatcích a to si nenechám!

V posledních 3 dnech, jsem totiž v různých zpravodajských šotech na ČT24 vyslechla pár zpráv, které mne s poněkud zneklidnily, nebyly ani o kojencích, či jiných dětech, týkaly se těžce zdravotně postižených a seniorů v Domovech důchodců.

Václav Krása, předseda Sdružení těžce zdravotně postižených předal MZ počátkem února studii, která popisuje stav financí těžce zdravotně postižených osob ve vztahu k jejich nezbytně nutným nákladům na potřebná léčení přístroje, léky a jiné výdaje nezbytně nutné pro existenci těchto nemocných. Studie mezi jiným uvádí, že v této skupině obyvatel bylo napočítáno cca 15.000 osob, kterým poté, co pokryjí veškeré nezbytné náklady na svá přežití (léky, rehabilitace, zdravotní pomůcky, osobní asistenty, atd.), zůstane jim na měsíc na další životně důležité potřeby částka 350 -50,- Kč. Na MZ Sdružení neuspělo (bude se čekat půl roku a posléze vyhodnocovat) a proto se rozhodlo v příštím týdnu podat Stížnost k Ústavnímu soudu v které se chce domáhat zrušení různých zákonů, které v posledních 2 letech jeho klientům znesnadňuje život téměř likvidačním způsobem. 

V dalším šotu jsem slyšela hovořit několik ředitelů a sociálních pracovnic z různých DD, od všech zaznělo prakticky totéž "Naprosté většině našich klientů zůstává po odečtu poplatků za ubytování a stravu, ze jejich důchodů částka mezi 300-250 Kč na měsíc, pokud se stane, že je v měsící nezbytně nutné 1-2 ošetření lékaře a 2-3x mají předepsané léky na recept, zůstává jim pak na veškeré ostatní potřeby, například hygienické, částka 150 – 100,-Kč na celý měsíc, tj. 5 až 3.30 Kč na den."

A tak se ptám? Není někde něco špatně sakra? Tak úžasná a posilující ekonomika…….. se musí hojit na lidech, kterým nezbyde ani na to, aby si koupili každý týden časopis, svůj vlastní šampón…….., A začneme si brzy místo adopcí Afrických dětí adoptovat "svého důchodce"?    

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *