Vůbec netuším kolik je hodin!

Ačkoliv tvrdívám, že letní čas mi nevadí, mám s ním vlastně dlouhodobě problémy-

Zatímco při přechodu na čas normální, slušný středoveropský žádné potíže nepozoruju, při přechodu na čas letní dlouhodobě nevím kolik je vlastně hodin.

V minulosti jsem zkoušela taktiku, čas na hodinách neposouvat – zklamala, peorože jsem nebyla schopna uhlídat všechny hodiny ve všech domácnostech, taky taktiku, čas na všech hodinách posunout, ale ta zklamala rovněž, protože vždycky na nějaké zapomenu.

Letos jsem použila metodu "nastavuju čas jen na svých hodinách a jím se budu řídít!", protože jsem usoudila, že jinak se to prostě nedá, u Vltavy vládne totální destrukce, protože se odstěhovala strážkyně všech hodin Kára a tudíž netuším které hodiny posunuté jsou a které ne. U Labe je chaos rovněž, protože když se vzbudím o nějaké noční hodině a mrknu na hodiny, netuším jestli jsou moje.

Budík na stolku by se měl přenastavit sám, myslela jsem, že to udělal, ale asi ne, hodiny v autě mi šly půl roku o hodinu popředu a já si na to zvykla, takže když na ně mrknu, myslím, že je o hodinu míň.

Ručičky na hodinkách z ruky jsem si asi posunula, ale tuhle jsem porovnala čas s tím v autě a zas jsem je posunula zpět.

Zprávy "v půl" mi nepomáhají, protože, že je půl vidím i na všech hodinách.

Včera jsem vstala o hodinu později než jsem myslela a když jsem pak v pozdní odpoledne odstavila bedánku a mrkla na čas v soustruhu, vyděsila jsem se, že je půl šesté a já myslela, že jsou tak 2.

No a můj telefon? Zatímco si idiot sám upravuje čas když přijedeme do Španělska, doma ho "letní čas" nechává v klidu a tak včera ve 22.22 bylo už 23.23.

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *