Šípkové království

aneb, když se zastaví čas. 

Na Labském náměstí a v jeho okolí máme různé obchody, najdete tu třeba 2x domací potřeby, 3x pekárnu nebo aspoň cukrárnu, 3x Zlatnictví a hodinářství a k tomu jedno hodinářství, 8x Vietnamskočínské hadry, jednu sámošku, 2 večerky, 8 hospod, 2 banky a 3 pojišťovny, 3 bankomaty, Finanční úřad, Městský úřad, 3 květinářství, 2 prodejny s mobilními telefony, několik RK, 3 řeznictví, Fortunu a jedno knihkupectví naproti tomu Finančnímu úřadu, no nakonec, je to jen malé náměstí.

Dnes jsem šla do toho knihkupectví, jediného nejen na náměstí, ale v celém městě. Není velké, 2 patra, každé cca po 30, možná 40m2, dost plné knih, ty odborné mají v poschodí.

Dobrý den, co to bude?" vítá mě usměvavá prodavačka

Já: Potřebuju ÚZka daně z příjmu a dph."

Ukazuje mi směr a dodává  No nevím jestli budete spokojená, je to dost probrané!"

Já: To nevadí, snad něco najdu." A hledám, hledám, nacházím, dph i daně z příjmu, jenže novely z roku 2004, tak no, co se dá dělat Hm, to není moc nové, no nevadí, tak něco jiného, nemusí to být v ÚZ!"

Ona: No, nevím, je to dost probrané…"

Já:  Počkejte, to Vy jako nemáte žádnou aktuální literaturu? Vždyť ty daně z příjmu, všechno je tam nové a to ani nemluvím o tom, že dph už prošlo dost zásadní novelou v roce 2006!" myslím si, že žertuju.

Ona:  Já jsem malá paní, já tu jen prodávám, ale mohla bych Vám to objednat!"

Já: Ježyš a proč to neobjednáváte rovnou když to nemáte jako??"

Ona  Já tu jen prodávám:o)! "

Otázku A CO? jsem si odpustila, zbytečné, možná mapy, těch tam měli dost, mapy jsou trvanlivější zboží a časem nakonec začnou být i historické:o)

Tak, malé město, malé náměstí, malá paní prodavačka, a všichni žijeme v roce 2004!:o)

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *