Hromadíte?

A víte proč to děláte? Říká se, že předmět na který člověk rok nesáhne, je zralý k vyhození.Někteří lidé mají tendenci hromadit, jiní nikoliv. Znám byty v kterých se nenajde nikde žádná zbytečnost, všechno má své přesné místo a žádné lapače prachu se nekonají, ale možná i obyvatelé těchto bytů hromadí, jen toho nemají k hromadění tolik, nebo to nahromaděné pečlivě schovávají:o)

Muži ti asi hromadí jinak, třeba můj muž, ten hromadí všechno, jakékoliv nářadí, přístroj, už rozbité nářadí, rozbité přístroje, oblečení do kterého se vešel na základní škole. Je fakt, že někdy se to hodí, třeba v případě, že se Vám v jeden večer pokazí čtyři klávesnice, určitě tu někde najdete i pátou, ale proč schovávat i klávesnice, které už nemají nejen písmenka, ale ani klávesy, myši bez myšítek, ponožky od kterých jsem už před lety ztratila tu druhou, to nechápu:o)

Před chvílí jsem viděla v TV dokument o staré paní, která nutně potřebovala uklidit prakticky celý dům, všechno bylo zavalené jednak věcmi manžela který zemřel už před 7mi lety, ale nejen jimi, potraviny některé i z roku 1985, oblečení na němž byly ještě i cenovky. Celkem 76 obrovských pytlů odpadu, z toho 28 plných prošlých potravin. Zjistily se dvě fóbie, paní byla válečné dítě a jako malá neměla nikdy dostatek jídla. Paní byla od 20ti vdaná a v dospělém věku žádným nedostatkem netrpěla, jen, manžel koupil co chtěl, sobě i jí. Když zemřel, bylo potřeba začít nakupovat potraviny, aby nepochyběly a hlavně, bylo potřeba si konečně začít kupovat to, co chtěla ona. Tohle je zřejmě zvláštní extrém a běžné důvody hromadění bývají asi daleko prozaičtější.

Já už moc nehromadím, přesto, že ráda nakupuju a věci často bez zvláštních důvodů vyměňuju ačkoliv jsou funkční-prostě jen proto, že se mi zalíbí jiné, ty staré, starší, předchozí, už  pro případ  že by se někdy mohly hodit" neschovávám. Nějaké fóbie mám určitě taky, ale ne shromažďovací:o).

Tak co Vy? Hromadíte?

Příspěvek byl publikován v rubrice Modona online a jeho autorem je Modona. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *